VIDEO Druhá tretina rozhodla o výhre Košíc v Žiline

Šanca Žiliny v zápase s KošicamiŠanca Žiliny v zápase s Košicami Zdroj: SITA

ŽILINA - V prvej tretine to nevyzeralo, že hrá predposledné mužstvo s lídrom tabuľky. Ani jeden z tímov si nevypracoval dostatok príležitostí, a to ani pri mnohých vylúčeniach na jednej či druhej strane.

Druhú tretinu začali lepšie domáci "vlci", ale boli to hostia, ktorí zásluhou Bartoša išli do vedenia. V 24. min strelili gól, aj keď ho hlavný arbiter uznal až po dohode s videorozhodcom. Druhá formácia Košíc sa pričinila aj o druhý gól, tentokrát bol úspešný Zálešák. Košičania mohli vsietiť ďalší gól pri trestnom strieľaní Jenčíka, ale ten mieril tesne vedľa. Neujala sa ani príležitosť Chovana v 34. min. Potom sa však presadil Mlynarovič, ktorý z pravej strany do poloprázdnej bránky Žiliny vsietil tretí gól hostí. Žilinčania mali v závere druhej a na začiatku tretej tretiny možnosť presilových hier, ktoré však nevyužili.

Hostia si ustrážili trojgólový náskok, ktorý zásluhou Draveckého ešte zvýšili, keď presne namieril v 50. min. O tri minúty neskôr bol vylúčený domáci Sýkora, hostia to však nevyužili. Spomenutý žilinský krídelník sa postaral o čestný gól v 56. min, keď využil nezištnú prihrávku Drábeka. V poslednej minúte ešte nastrelil žŕdku domáci Hreus.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 56. T. Sýkora (Drábek, Hreus) - 24. P. Bartoš (Zálešák, P. Fabuš), 27. Zálešák (P. Bartoš, P. Fabuš), 34. Mlynarovič (Jenčík, Dravecký), 50. Dravecký (Jenčík, E. Piatak)
Vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík, M. Valach, V. Snášel, 859 divákov

Žilina: M. Laco (41. Staňo) - D. Devečka, Kudělka, Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý - Richard Huna, Róbert Huna, M. Drevenák - Sivák, Troliga, Smotrila - Drábek, Hreus, T. Sýkora - Lipovský, Linec, Jarab

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, M. Novák, Deyl, Šeda, M. Grman, M. Biro - Pašek, Vorel, M. Miklík - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Jenčík, Mlynarovič, Dravecký - Matúš Chovan, E. Piatak, Marcel Haščák

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Po včerajšom hlavne fyzicky náročnom zápase sme sa snažili na Košice pripraviť čo najlepšie. Chceli sme vedúci tím tabuľky potrápiť. Žiaľ, podobne ako v predchádzajúcich zápasov, ani dnes sme neboli úspešní v koncovke. Dostali sme dva zbytočné góly, napriek tomu si myslím, že chlapci bojovali, ale s jedným gólom sa zápas nedá vyhrať."

Antonín Stavjaňa (tréner Košíc): "Tušili sme, že zápas nebude jednoduchý. Domáci chceli prelomiť neúspešnú sériu. My sme po troch víťazstvách hrali v pohode. Prvá tretina nám však nevyšla podľa predstáv, v druhej sme to troma gólmi zlomili. Škoda len inkasovaného gólu, ktorý sme dostali po zaváhaní našej obrany."

• Zdroj: SITA, huste.tv