VIDEO Rímske AS konečne s výhrou, Kuckov Janov prehral

Alejandro Gomez a Fabio GrossoAlejandro Gomez a Fabio Grosso Zdroj: SITA

VERONA - V úvodnom nedeľňajšom zápase 5. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazilo Chievo nad FC Janov v základnej zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom 2:1, ktorý sa do štatistiky zápasu zapísal v 49. min, keď dostal žltú kartu. Hostia sa ujali vedenia v 48. min zásluhou

Palacia, ale v 74. min vyrovnal Pellisier, ktorý v 60. min nepremenil pokutový kop. O víťazstve domácich rozhodol v úplnom závere zápasu Moscardelli.

Futbalisti Juventusu Turín remizovali v nedeľňajšom dueli 5. kola talianskej Serie A na ihrisku Catanie 1:1 a sú na čele tabuľky najvyššej súťaže s rovnakým počtom bodov ako Udinese. Favorit síce v Catanii po prvom polčase prehrával, ale Miloš Krasič v 49. minúte zariadil zisk bodu pre Juventus.

Cenný bod v Cagliari po bezgólovom výsledku si vybojovali futbalisti Udinese. Prvé víťazstvo v prebiehajúcej ligovej sezóne zaznamenali hráči Sieny, ktorí doma suverénne zdolali Lecce 3:0 aj vďaka dvom gólom Emanuele Calaia. V šlágri popoludňajšieho programu rímske Lazio doma iba remizovalo s Palermom 0:0.

Futbalisti AS Rím zvíťazili na pôde Parmy 1:0. Zverenci trénera Luisa Enriqueho sa tešia z vôbec prvého víťazstva v aktuálnej sezóne a dostali sa z pásma zostupu.

Chievo Verona - FC Janov 2:1 (0:0)
Góly: 74. Pellissier, 90.+ Moscardelli - 48. Palacio, ČK: 59. Dainelli (Janov)