VIDEO Marchisio zariadil výhru Juventusu nad AC

Claudio MarchisioClaudio Marchisio Zdroj: SITA

RÍM - V stretnutí 5. kola talianske Serie A zvíťazila Parma nad Janovom 3:1. V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský stredopoliar Juraj Kucka. O dva góly domácich sa postaral ešte v prvom dejstve stredopoliar Sebastian Giovinco, po prestávke zvýšil na 3:0 Stefano Morrone. Čestný úspech hostí zaznamenal v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu argentínsky útočník Rodrigo Palacio.

Laziu Rím sa podaril na ihrisku Fiorentiny plný bodový zisk. V oboch góloch tímu z hlavného mesta Talianska mal prsty nemecký reprezentant Miroslav Klose. Na prvý prihral v 28. minúte Brazílčanovi Andersonovi Hernanesovi a sedem minút pred koncom riadneho hracieho času sám rozhodol o triumfe Lazia 2:1.

Futbalisti majstrovského AC Milána prehrali v šlágri na ihrisku vedúceho Juventusu Turín 0:2 a z piatich odohratých zápasov zvíťazili len raz. Záložník Claudio Marchisio strelil úvodný gól v 87. minúte, druhú pridal v tretej minúte nastavenia.

Juventus – AC Miláno 2:0
Góly: 87. a 90. Marchisio, ČK: 89. K. P. Boateng (AC Miláno) po druhej žltej

Novara – Catania 3:3 (0:1)
Góly: 49. Rigoni (11m), 65. Morimoto, 85. Jeda – 14. Legrottaglie, 57. Lodi, 90. Gomez

Cesena – Chievo 0:0

Fiorentina – Lazio Rím 1:2 (1:1)

Góly: 8. Cerci – 28. Hernanes, 83. Klose

Lecce – Cagliari 0:2 (0:2)
Góly: 10. Ribeiro, 40. Biondini

Palermo – Siena 2:0 (1:0)

Góly: 19. Migliaccio, 90. Hernandez (11m), ČK: 55. Balzaretti – 90. Rossenttini

Parma – Janov 3:1 (2:0)
Góly: 29. a 42. Giovinco (2 z 11m), 50. Morrone – 90.+2 Palacio (11m)