VIDEO Slovan si napravil chuť proti MHC Mountfield

Momentka zo zápasu pred brankárom GalbraithomMomentka zo zápasu pred brankárom Galbraithom Zdroj: SITA

MARTIN - V úvodnej šanci zápasu sa ocitol domáci Važan, ale potom zobrali opraty zápasu do svojich rúk belasí. V 4. min sa najlepšie v skrumáži zorientovali hráči Slovanu, konkrétne Lipiansky. Gólovú situáciu nechal rozhodca J. Konc ešte skontrolovať videorozhodcom - 1:0.

V 10. min zohrali domáci výbornú presilovku a Galomboš vyrovnal - 1:1. Eufória martinských mladíkov netrvala dlho, lebo o 63 sekúnd neskôr nahodil Lipiansky puk na Bulíka, ktorý volejom vrátil Slovanu vedenie. V poslednej minúte prvej tretiny najskôr v prečíslení zle sadol Važanovi puk na hokejku a 22 sekúnd pred prvým klaksónom udrelo na druhej strane - Štajnoch vymietol pavučinu - 1:3.

Nástup do druhej tretiny mal Martin ukážkový. Bežala iba 43. sekunda, hostia zabudli na Markoviča na modrej a ten svoj nájazd premenil a dostal domácich opäť do hry. V polovici zápasu sa prejavila hokejová skúsenosť Šatana, ktorý bekhendom trafil puk ponad Volentierovo rameno - 2:4. Slovan potom ovládol hru a v 38. min v presilovke zabezpečil Macho po prvýkrát v zápase Slovanu trojgólový náskok - 2:5. Volentiera potom v bránke nahradil Dzubina.

Na začiatku III. tretiny bol už Galbraith prekonaný, ale pri Galambošovej strele ho na bránkovej čiare zastúpil Štajnoch. Hosťom naďalej vychádzalo, na čo siahli a z domácich si spravili trhací kalendár. V 44. min zvyšoval Kukumberg na 2:6, o štyri minúty neskôr zvýšil Skokan už na hrozivých 2:7. Skóre zápasu pečatil štyri minúty pred koncom Kudrna. Slovan si tak po dvoch prehrách zaknihoval vysoké víťazstvo.

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)
Góly: 10. Galamboš (Markovič, Rúfus), 21. Markovič (Galamboš) - 4. Lipiansky (Hudec, Dobroň), 11. Bulík (Lipiansky, L. Hudáček), 20. Štajnoch (Hudec, Švarný), 30. Šatan (Hudec, Jass), 38. M. Macho (Hudec, Šatan), 44. Kukumberg (Hudec, Šatan), 48. D. Skokan (Švarný), 56. Kudrna (Bakoš)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - R. Návratek, Valach, 2400 divákov

Martin: Volentier (38. Dzubina) - Brcko, Hriňa, Drgoň, Rúfus, Matejka, Flamík, Tupý, Zukal - Kriška, Murček, Sobota - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Ižvolt, Vartovník, Škumát

Slovan: Galbraith - Frühauf, Ďatelinka, Štajnoch, Švarný, Dobroň, Bohunický, Jass - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Šatan, Kukumberg, Hudec - Balej, Macho, Skokan - Bakoš, Preisinger, Kudrna - Buc

Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Treba objektívne priznať, že Slovan má svoju kvalitu a tú dokonale využil. My sme bojovali, ale skúsený Slovan je niekde inde a potrestal každú našu chybu. Musíme sa zamerať predovšetkým na stretnutia so súpermi, ktorí sú na našej úrovni. Ďakujem fanúšikom, že nás povzbudzovali až do konca a že nám stále veria. Na tento zápas musíme čo najskôr zabudnúť a prišiel čas, aby sme definitívne vyriešili otázku brankárov. Z trojice našich gólmanov pôjde na hosťovanie Michal Dzubina."

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: "Do Martina sme prišli po prehratom stretnutí s Banskou Bystricou s jednoznačným úmyslom zvíťaziť. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov nám to strelecky padalo, čo nás samozrejme teší. Verím, že nám to pomôže a že sa hráči už uvoľnia. Mladí Martinčania hrali s nadšením, kým vládali. Musím pochváliť aj veľmi slušné publikum na martinskom štadióne."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv