VIDEO Nájazdy rozhodli o triumfe Mountfieldu v Žiline

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - V prvých minútach duelu mali optickú prevahu hostia. Drotár sa však v samostatnom úniku pri zakončení pokĺzol a o chvíľu neusmernil Markovičovu strelu medzi tri žrde Galamboš. Žilinčania výraznejšie pohrozili až v 12. minúte počas presilovej hry. Kudělkovu strelu ale zlikvidoval Volentier a Staňov pokus tečoval Drevenák mimo brány.

Na opačnej strane zasa vo výbornej šanci nikým nekrytý medzi kruhmi nemieril presne Flamík.

Bezgólový stav sa zmenil hneď v úvode druhej tretiny. Päť sekúnd pred návratom vylúčeného hráča súpera napriahol od modrej Róbert Huna a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V 26. minúte mohol zvýšiť vedenie "vlkov" Hreus, ale sám pred bránou zakončil iba do Volentiera. Z protiútoku si Murček položil Laca, avšak nedokázal puk podvihnúť ponad jeho ľavý betón. V 32. minúte už ale strážca domácej svätyne kapituloval, keď ho v čase skončenia Hriňovho trestu prekonal po samostatnom úniku Galamboš.

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, ale Drábek spomedzi kruhov namieril puk iba do bočnej konštrukcie martinskej brány. V 48. minúte prenechal Drevenák puk Stupkovi, ktorý však z podobnej pozície prestrelil. Na druhej strane neuspel ani Galamboš, ktorý po zachytení vyhodeného puku len tesne minul pravú žrď. Keď v 53. minúte neprepasíroval puk pomedzi betóny žilinského gólmana ani Važan, zápas sa preniesol do predĺženia.

V ňom sa obe mužstvá sústredili prevažne na hru zo zabezpečenej obrany a ani jeden z brankárov nemusel čeliť žiadnej výraznejšej príležitosti. Konečného víťaza tak museli určiť samostatné nájazdy. V nich sa domáci hokejisti nepresadili, zatiaľ čo Zeliska a Važan Laca prekonali a rozhodli o zisku dvoch bodov pre hostí.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Róbert Huna - 32. Galamboš, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Zeliska. Rozhodovali: P. Grečko - Gavalier, Valach, vylúčení: 4:4, navyše: Drgoň (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1431 divákov

Žilina: M. Laco - Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, Staňo, Kudělka - V. Nemec, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, T. Sýkora - M. Drevenák, P. Sivák, Stupka

Martin:
Volentier - Brcko, Hriňa, Drgoň, I. Rúfus, Matejka, Flamík - J. Markovič, Galamboš, Važan - Vartovník, Zeliska, Kriška - Macejka, Murček, Sobota - Ižvolt, Drotár, Škumát

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Keď nedáme góly, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Škoda pre nás, že hráči, ktorí v uplynulých sezónach mali na svojom konte 40 či 50 bodov, vychádzajú naprázdno. Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv. Viac príležitostí sme mali v druhej dvadsaťminútovke, no nepridali sme druhý gól. Vyvrcholením našej streleckej neefektivity boli samostatné nájazdy, keď sme nepremenili ani jeden z nich."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci nevideli zápas, aký sa očakáva od derby. Všetci sme vedeli, o čo hráme. Teraz bol dôležitý aj bod a tomu sme prispôsobili taktiku. Snažili sme sa nedostať gól a hrať na remízu. Hráči si musia uvedomiť, že hokej sa hrá aj smerom dozadu, čo v dnešnom zápase splnili. Po inkasovanom góle sme vyrovnali a priznám sa, sústredili sme sa na predĺženie, a potom sme uspeli v samostatných nájazdoch."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv