MS V HOKEJI 2024 Najhorší možný scenár sa naplnil: Slovensko prišlo o elitného hráča!

Martin Pospíšil počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácieMartin Pospíšil počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie Zdroj: TASR/Michal Runák

PRAHA - Slovenská hokejová reprezentácia sa bude musieť vo štvrťfinále MS v Prahe proti Kanade zaobísť bez útočníka Martina Pospíšila.

Šampionát mu predčasne ukončilo zranenie, ktoré utrpel v utorkovom zápase so Švédskom (1:6). Informovala o tom oficiálna facebooková stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Slovenskej reprezentácii bude vo vyraďovacej fáze chýbať jeden z jej najproduktívnejších hráčov na MS. Pospíšil nazbieral v doterajších siedmich dueloch sedem kanadských bodov za tri góly a štyri asistencie. Krídelník Calgary Flames sa zranil v prvej tretine zápasu ostravskej B-skupiny so Švédskom, keď pri súperovej bránke stratil stabilitu a vrazil na mantinel. Podľa lekára tímu Pavla Lauka si narazil ľavé rameno. Absolvoval röntgen i sonografiu v nemocnici a v stredu postúpil aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou v Ostrave.

Zdravotné problémy hráčov komplikovali prípravu tímu na štvrťfinálový duel MS v Kanadou (vo štvrtok o 16.20 h). Okrem Pospíšila mal MR vyšetrenie absolvovať aj najproduktívnejší Slovák na šampionáte Libor Hudáček. Skúsený útočník mal zdravotné problémy už počas sezóny, podľa Lauka hral celý turnaj s chronickým zranením.

Viac o téme: Slovensko Martin Pospíšil MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy