MS V HOKEJI 2024 Veľká rana v poslednom zápase: Slovensko prišlo o kľúčového útočníka

Na snímke zranený Martin Pospíšil (chrbtom), ktorému pomáha z ľadu spoluhráč Libor Hudáček (obaja Slovensko)Na snímke zranený Martin Pospíšil (chrbtom), ktorému pomáha z ľadu spoluhráč Libor Hudáček (obaja Slovensko) Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - Hokejový útočník Martin Pospíšil nedohral dnešný zápas na MS v hokeji 2024 proti Švédsku a okamžite smeroval do nemocnice, kde ho čakali ďalšie vyšetrenia.

Slovensko tak po postupe do štvrťfinále prišlo o produktívneho hráča a člena tretej útočnej formácie. Pospíšil sa zranil už v prvej tretine duelu, keď sa snažil vybojovať puk za bránkou súpera. Pri zákroku sa nešťastne pošmykol a tvrdo narazil do mantinelu.

Celú situáciu sledovala vypredaná Ostravar Aréna, ktorá chvíľu čakala, či sa slovenská 76-ka vôbec postaví z ľadu. Pri odchode z hracej plochy si Pospíšil držal ľavú ruku.

"Martin (Pospíšil) si poranil rameno. Sonograf ani CT vyšetrenie nepotvrdilo výraznejšie poškodenie, ale zajtra absolvuje vyšetrenie magnetickou rezonanciou," uviedol v krátkej reakcii lekár Pavol Lauko.

Podľa jeho slov mal Pospíšil aj bolesti, zranenie si však nevyžadovalo ďalšie opatrenia. Z vlastnej skúsenosti nevedel špecifikovať, aký je rozsah poranenia a ani to, či bude môcť šikovný forvard ešte hrať. 

S chronickým zranením na šampionáte hrá aj Libor Hudáček. Jeho stav ale nie je vážny a jeho účasť v štvrťfinále by to nemalo ohroziť. 

Do zápasu nenastúpil center prvej formácie Marek Hrivík a krídelník poslednej lajny Andrej Kudrna. Podľa slov doktora dostali voľno z preventívnych dôvodov a o ich ďalšej minutáži sa rozhodne priamo v dejisku vyraďovacej časti. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Slovensko Martin Pospíšil MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • VIDEO: X/Claire Hanna
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy