Nemohol si želať nič lepšie: Parádna správa pre Čerešňáka deň pred štvrťfinále s Kanadou

Peter Čerešňák počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentáciePeter Čerešňák počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie Zdroj: TASR/Michal Runák

PARDUBICE - Tréner hokejistov Pardubíc Marek Zadina povedie tím úradujúcich českých vicemajstrov aj v budúcej sezóne.

Klub na svojom webe oznámil, že 52-ročný kouč podpísal s Dynamom novú zmluvu. Východočeši nezverejnili bližšie podmienky pokračovania spolupráce.

Zadina sa stal hlavným koučom pardubického celku v januári po prekvapivom odvolaní Václava Varaďu. Do funkcie sa vtedy posunul z pozície asistenta. Skúsený a nabitý káder prevzal na druhom mieste tabuľky s jednobodovou stratou na Spartu a dvoma zápasmi k dobru. Dynamo potom doviedol k víťazstvu v základnej časti, navyše s rekordným bodovým ziskom.

V play-off sa ambiciózny pardubický celok pod Zadinovým vedením prebojoval po dvanástich rokoch do finále, v ktorom bol o jednu výhru lepší Třinec. Rozhodujúci siedmy zápas Oceliari vyhrali 2:1 v druhom predĺžení.

"Marek Zadina čelil v priebehu minulej sezóny obrovskému tlaku a dokázal sa s ním vysporiadať. Skvele pracoval s tímom a preukázal, že do úlohy hlavného trénera veľkého klubu dozrel," vyhlásil majiteľ Dynama Petr Dědek.

"Hneď pri svojej premiére bol jeden gól od dosiahnutia najvyššej méty. Získal si tým dôveru vedenia a ja verím, že je človekom na svojom mieste. Marek má našu DNA, v Pardubiciach hral, u našej mládeže vyrástol ako tréner. Verím, že A- tím pod jeho vedením čakajú úspešné roky," doplnil Dědek.

V čase januárového "povýšenia" pôsobil Zadina v úlohe pardubického asistenta druhú sezónu, v tej minulej pomáhal Radimovi Rulíkovi. Predtým v rovnakej pozícii pracoval v Třinci, s ktorým trikrát oslavoval titul. V oboch kluboch nastupoval v minulosti aj ako hráč.

Viac o téme: Peter Čerešňák Matej Paulovič HC Dynamo Pardubice Marek Zadina
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy