VIDEO Inter sa pod Ranierim zobudil, porazil aj CSKA

Hráči Interu Hráči Interu Zdroj: SITA

MOSKVA - Nový tréner futbalistov Interu Miláno Claudio Ranieri začal aj svoje účinkovanie na európskej scéne víťazstvom, keď si jeho tím odniesol z trávnika CSKA Moskva všetky body po triumfe 3:2.

Inter pritom premárnil dvojgólové vedenie, na rýchle prvopolčasové góly Lucia a Pazziniho odpovedal gólom "do šatne" Dzagojev. Trinásť minút pred koncom rozjasal divákov v Lužnikách Vagner Love, ale radosť z remízy so silným súperom netrvala dlho. O dve minúty si prebral loptu v rohu pokutového územia Zarate, peknou strelou prekonal Gabulova.

"Nerazzurri" sa tak vydaril reparát po výsledkovom nezdare spred dvoch týždňov, keď šokujúco prehrali s tureckým Trabzonsporom na domácom ihrisku 0:1.

"Získali sme tri body a spolu s nimi aj potrebné sebavedomie. Na svojich zverencoch som videl, že túžia zvíťaziť, a to bolo skvelé. Na kvalite Interu sa nič nezmenilo, no predtým nám chýbalo šťastie. Verím, že sme sa teraz dostali do starých koľají," skonštatoval Ranieri po stretnutí.

V základnej zostave tureckého Trabzonsporu sa predstavil slovenský reprezentant Marek Čech, jeho tím remizoval v B-skupine s OSC Lille 1:1. Na trávnik sa dostal v 82. minúte aj Marek Sapara, ktorý striedal práve Čecha.

Trabzonspor (Tur.) - OSC Lille (Fr.) 1:1 (0:1)
Góly: 75. Colman (z pok. kopu) - 31. M. Sow, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Trabzonspor: Tolga Zengin - Čelůstka, Glowacki, Giray Kacar, M. ČECH (82. SAPARA) - Serkan Balci, Colman, Zokora, Alanzinho (66. Mierzejewski) - Halil Altintop (90. Brožek) - Paulo Henrique

Lille: Landreau - Debuchy, Rozehnal, Baša, Béria - Pedretti, Mavuba, Balmont - M. Sow, Hazard, J. Cole (77. Obraniak)

CSKA Moskva (Rus.) - Inter Miláno (Tal.) 2:3 (1:2)
Góly: 45.+ Dzagojev, 77. Vágner Love - 6. Lúcio, 23. Pazzini, 79. M. Zárate, rozhodoval: Thomson (Škót.)

CSKA: Gabulov - Nababkin, V. Berezuckij, Ignaševič, A. Berezuckij - Mamajev (68. Z. Tošič), Aldonin - Sekou Oliseh, Dzagojev, Doumbia - Vágner Love

Inter Miláno: Júlio César - Nagatomo, Walter Samuel, Lúcio, Chivu (90. Crisetig) - Ricardo Álvarez (84. Jonathan Cícero Moreira), Cambiasso, J. Zanetti, Joel Obi - D. Milito, Pazzini (49. M. Zárate)

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com