VIDEO Petrohrad s Hubočanom v základe porazil Porto

Alvaro a DannyAlvaro a Danny Zdroj: SITA

PETROHRAD - Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili v stredajšom zápase 2. kola Ligy majstrov na domácom štadióne nad FC Porto 3:1. Ruský klub si tak pripísal do tabuľky G-skupiny prvé tri body. V drese domácich odohral celý zápas aj slovenský obranca Tomáš Hubočan, ktorý v 61. minúte videl žltú kartu.

Ako prví udreli už v 10. minúte hostia, keď sa po ukážkovom brejku dostala lopta k Hulkovi, ktorý sa zbavil brániaceho hráča a presným centrom našiel voľného Rodrigueza. O desať minút vyrovnal aj so šťastím Širokov, jeho strelu zblízka síce tečoval Fucile, no gólu už nezabránil. Fucile nepomohol svojim spoluhráčom ani v nadstavenom čase prvej polovice, keď zbytočne zahral rukou, videl už druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Domáci využili početnú výhodu v 63. minúte, keď svoj druhý gól v zápase pridal Širokov a v 72. minúte definitívne podčiarkol ich víťazstvo Danny.

"Podali sme neuveriteľne kvalitný výkon, hráči do slova splnili moje taktické pokyny a napokon sme zaslúžene triumfovali. Veľmi ma teší naša gólová produkcia a efektivita," rozplýval sa kouč Zenitu Luciano Spalletti.

V druhom zápase remizoval Šachťor Doneck s APOELom Nikózia 1:1. Cyperský majster, ktorý v kvalifikačnom predkole vyradil ŠK Slovan Bratislava, je po dvoch kolách prekvapujúcim lídrom G-skupiny.

Šachťor Doneck (Ukr.) - APOEL Nikózia (Cyprus) 1:1 (0:0)
Góly: 64. Jadson - 62. Tričkovski, rozhodoval: Schörgenhofer (Rak.)

Šachťor: Rybka - Srna, Chižov, Kučer, Rat - Hübschman, H. Mchitarjan - Alex Teixeira (65. Douglas), Jadson (81. Eduardo), Willian - Luiz Adriano (76. Selezňov)

APOEL: Chiotis - Poursaitidis, Paulo Jorge, Marcelo Oliveira, Boaventura - Hélio Pinto, Jahič (58. Marcinho) - Tričkovski, Nuno Morais, Manduca (6. Charalambides) - Aílton Almeida (77. E. Solari)

Zenit Petrohrad (Rus.) - FC Porto (Portug.) 3:1 (1:1)
Góly: 20. a 63. Širokov, 72. Danny - 10. James Rodríguez, ČK: 45. Fucile (Porto), rozhodoval: Webb (Angl.), 20 000 divákov

Zenit: Malafejev - Aňukov, HUBOČAN, Lombaerts, Criscito - Denisov - Širokov, Zyrianov (86. Huszti) - Fajzulin, Danny - Keržakov (90. Bucharov)

Porto: Helton - Fucile, Otamendi, Rolando, Álvaro Pereira - Fernando - Belluschi (73. Defour), Joao Moutinho - Hulk, Kleber (33. S. Varela), James Rodríguez (46. Souza)