VIDEO Pich zariadil triumf Žiliny nad Prešovom

Róbert Pich sa teší z víťazného góluRóbert Pich sa teší z víťazného gólu Zdroj: SITA

ŽILINA - Po štyroch dňoch od prehry 1:2 v prvom zápase štvrťfinále Slovnaft Cupu - Slovenského pohára sa hráči Prešova opäť predstavili pod Dubňom. Proti favoritovi z hornej časti tabuľky začali ofenzívne.

Už v 5. min vyskúšal Krnáčovu pozornosť zo strednej vzdialenosti Mariano Bernardo. Ďalšiu šancu si hostia vypracovali v 10. min: Katona vysunul Higora Salesa de Coimbru a ten nebezpečne vystrelil z ľavej strany, ale lopta napokon letela tesne vedľa. Medzi domáce žrde smerovala v 32. min, keď po rohovom kope hlavičkoval Petráš, Krnáč však tento jeho pokus s prehľadom zlikvidoval. Žilinčania v prvej polovici viac kombinovali, ako strieľali. Príležitosť otvoriť skóre mali v 34. min: najprv zblízka vystrelil Ondráš a odrazená lopta sa dostala k Barčíkovi, ktorý ju však poslal vysoko nad. V 40. min po faule na Dezu kopali domáci priamy kop z priestoru tesne za hranicou šestnástky, ale žilinský kapitán Barčík napálil do múru.

Po prestávke začali hrať "žlto-zelení" aktívnejšie smerom dopredu. V 47. min prvý raz vystrelili medzi žrde, Gergelov pokus však Diviš chytil. V 64. min nebezpečne vypálil z priameho kopu Mráz a Diviš sa musel riadne natiahnuť, aby loptu vytlačil na roh. Žilinčania vyťažili zo svojej aktivity gól v 69. min: Mabouka vysunul na pravej strane Picha a ten prekonal prešovského brankára. V 83. min mohol zvýšiť vedenie Žiliny Ceesay, po Gergelovom centri však hlavičkoval nad. Päť minút pred koncom pohrozili hostia, Pribulovu strelu Krnáč vyboxoval a Žůrek sa snažil doraziť, ale mieril nepresne. V 88. min sa ešte uvoľnil aktívny domáci útočník Ceesay a prudko vystrelil nad bránku.

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 1:0 (0:0)
Gól: 69. Pich, Rozhodovali: Vnuk - Hrčka, Vindiš, ŽK: Papaj, Piter-Bučko, Lipták, Zeher (všetci Prešov)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Ondráš, Mráz - Gergel, Pečovský, Barčík, Angelovič (46. Ceesay) - Deza (88. Štrba), Pich (73. Střihavka)

Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Lipták, Krob - Papaj (81. Zeher), Petráš, Katona (72. Žúrek), Adam - Bernardo, Coimbra (53. Pribula)

Ľuboš Nosický, tréner Žiliny: "Nie je jednoduché hrať dvakrát za niekoľko dní s tým istým súperom a dvakrát vyhrať. V prvom polčase to z našej strany smerom dopredu bolo slabé, chýbala nám ľahkosť a uvoľnenosť. V druhej polovici sme poslali na ihrisko Ceesaya, vytvorili sme si tlak a napokon sa nám podarilo zvíťaziť."

Štefan Tarkovič, tréner Prešova: "Hráči dnes odovzdali všetko, čo v nich bolo, hrali s nasadením. Chceli sme dnes po utorku minimálne remizovať, mužstvo šliapalo na doraz, chýbal nám iba gól. Súper z dvoch šancí jednu premenil a zvíťazil."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.sk