VIDEO Posledný Prešov sa dočkal, zdolal lídra z Trnavy

Súboj legionárov Bernarda a DiallaSúboj legionárov Bernarda a Dialla Zdroj: SITA

PREŠOV - Futbalisti Tatrana Prešov sa dočkali prvej výhry v Corgoň lige od 12. augusta, kedy zvíťazili v Zlatých Moravciach a bol to ich jediný tohtosezónny plný bodový zásah. Hrozivú bilanciu prekvapujúco ukončili na domácej pôde proti aktuálnemu lídrovi tabuľky Spartaku Trnava.

Hostia pocestujú domov smutní, ale minimálne do soboty zostanú na čele súťaže. Zosadiť ich môže Žilina, ak by zvíťazila na Pasienkoch nad Slovanom.

Prešov sa do Trnavy pustil zhurta, v prvom polčase nepustil hostí takmer k ničomu. V 3. min sa zastreľoval Papaj, ale s jeho slabučkým pokusom nemal Raška problémy. O tri minúty strieľal opäť Papaj, Raška vyrazil loptu len pred seba, tá sa dostala k Adamovi, ktorý však prestrelil. Dve minúty nato spálil ďalšiu šancu Prešova Macko, keď po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa. Trnava sa mohla tešiť v 24. min, ale Karhanova strela sa zvonka obtrela o Divišovu žrď. Prešov sa dočkal v 26. min: po Krobovom priamom kope dobre hlavičkoval Krajník, Raškovi vypadla lopta z rúk a dezorientovaný Diallo si ju vrazil do vlastne siete - 1:0. O tri minúty sa mohol tešiť práve Diallo, ale jeho hlavička letela mimo Divišovej bránky. Prešov bol pri chuti a Adam mohol zvýšiť, jeho priamy kop z 25 m však skončil len na spojnici žrde a brvna. V 38. min mieril domáci Mariano Bernardo do brvna a obrana Trnavy zachraňovala odkopom na roh. Ten rozohral Macko, lopta si našla hlavu Krajníka a bolo 2:0.

Hneď v úvode druhé polčasu mohol Mariano Bernardo upraviť na 3:0, ale jeho strelu smerujúcu do prázdnej bránky stihla defenzíva Trnavy predsa len zastaviť. Hostia postupne zvýšili obrátky a mali viac z hry. V 70. min Bernáthovu nebezpečnú hlavičku vyrazil Diviš na rohový kop. O dve minúty mal na druhej strane na kopačke gól Adam, ale zoči-voči Raškovi prestrelil. Trnavčanov zrazila na kolená červená karta Kaščáka v 78. min. Odvtedy sa Prešovčania viac tlačili pred bránku súpera. V 88. min prišiel na ihrisko Guba a vzápätí sa dostal do dvoch "tutoviek", obe však zahodil.

1. FC Tatran Prešov - Spartak Trnava 2:0 (2:0)
Góly: 25. Diallo (vlastný), 38. Krajník. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Adam, Macko, Papaj - Oravec, Kaščák, Ciprys, Karhan, ČK: 78. Kaščák po druhej ŽK, 1550 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, P. Petráš, Krob - Krajník - Pribula (80. Coimbra), Macko (64. Katona), M. Adam, Papaj (88. Guba) - Bernardo.

Spartak Trnava: Raška - P. Čarnota (62. Bernáth), Diallo, Gross, Hanzel - Vyskočil (85. Bicák), Kaščák, Karhan, Procházka - Oravec, Koné (62. Ciprys).

Štefan Tarkovič, tréner Prešova: "Sme šťastní, lebo konečne sme výsledkovo zvládli aj domáci zápas a tiež sme prelomili aj všetky nepriaznivé série. Chlapci išli za svojím cieľom, dostávali sa do šancí. V druhom dejstve sa hra Trnavy zlepšila, po vylúčení Kaščáka sa zápas len dohrával. S výkonom mojich zverencov vyjadrujem maximálnu spokojnosť. Na zápas sa dobre pripravili, verím, že aj ďalej budú pokračovať v dobrých výsledkoch aj hre."

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: "My sme sa pripravovali na to, že domáci nemôžu mať vždy smolu. Inkasovali sme dva góly. Boli sme neškodní, nedokázali sme podržať loptu, v obrane nám chýbali Koubský a Čvirik, takže v defenzíve nám to nefungovalo. Domáci zaslúžene vyhrali, ja im k víťazstvu blahoželám."

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, huste.tv