VIDEO Druhá prehra Bayernu v sezóne, 3 body pre Schalke

Radosť HannoveruRadosť Hannoveru Zdroj: SITA

HANNOVER - V 10. kole nemeckej futbalovej bundesligy prehral Bayer Leverkusen so Schalke 04 0:1, keď o jediný presný zásah duelu sa postaral v 82. min Farfan. Druhú prehru v novom ročníku bundesligy utprel Bayern Mníchov, ktorý podľahol Hannoveru 1:2.

Bavori prehrávali od 23. min po úspešnom pokutovom kope Abdellaouea. O päť minút neskôr musel trávnik po červenej karte opustiť Jerome Boateng a početnú prevahu využil Hannover na strelenie druhého gólu, ktorého autorom bol v 50. min Pander. V 63. min sa sily na trávniku vyrovnali, keď pod sprchy musel nedobrovoľne odísť Cherundolo a o 20 min neskôr znížil na rozdiel jedného gólu striedajúci Alaba. Bayern si v závere vytvrotil tlak, ale Schweinsteigerova strela skončila na žrdi a šanca 19-ročného Rakúšana Alabu zostala nevyužitá.

Brankára Manuela Neuera môže mrzieť, že neprekonal bundesligový rekord Tima Hildebranda. Gólman Bayern Mníchov inkasoval v nedeľu gól po 770-tich minútach. Hildebrand si v roku 2003 udržal čisté konto 884 minút. Neuer neprekonal ani klubový rekord Olivera Kahna, ktorý úspešne bránil svätyňu Bavorov 802 minút.

Hannover - Bayern Mníchov 2:1 (1:0)
Góly: 22. Abdellaoue, 50. Pander - 83. Alaba, ČK: 63. Cherundolo - 28. J. Boateng

Bayer Leverkusen - Schalke 0:1 (0:0)
Gól: 82. Farfán

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com