VIDEO Mainz vyhral nad Stuttgartom, Zábavník nehral

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Mainzu porazili v predohrávke 12. kola bundesligy Stuttgart 3:1 a pripísali si prvú výhru po deviatich zápasoch. Zastavili tak pád tabuľkou, v ktorej im patrí štvrté miesto od konca.

Mainz čakal na víťazstvo od 13. augusta a po góle stuttgartského Cacaua päť minút po prestávke to vyzeralo, že tri body opäť nezíska. Troma gólmi medzi 53. a 64. minútou však domáci vývoj zápasu otočili. Dvakrát sa trafil Nigérijčan Ujah, medzi jeho góly sa vošiel premeneným pokutovým kopom Rakúšan Ivanschitz.

Mainz hrala posledných desať minút bez vylúčeného Polanského, ale prvú domáci výhru po troch mesiacoch udržala. Stuttgart nevyužil šancu dostať sa pred víkendovými zápasmi na druhé miesto tabuľky.

Mainz - Stuttgart 3:1 (0:0)
Góly: 53. a 60. Ujah, 60. Ivanschitz (z pok. kopu) - 50. Cacau, ČK: 83. E. Polanski (Mainz)
Radoslav Zabavník (Mainz) sedel iba na lavičke náhradníkov.

• Zdroj: ČTK, footyroom