VIDEO Dortmund vyhral šláger, s Bayernom rozhodol Götze

Hráči Borussie DortmundHráči Borussie Dortmund Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti bundesligového Wolfsburgu ukončili trojzápasovú sériu bez víťazstva a najmä vďaka dvom gólom Hasana Salihamidžiča zdolali Hannover 4:1.

O výsledku zápasu rozhodol druhý polčas, keď strieľali góly už len domáci. Hannover navyše hral od 58. minúty oslabený o vylúčeného Konana. Hráči Schalke 04 si podľa očakávaní poradili s Norimbergom 4:0, Slovák Róbert Mak hral od 72. minúty a okrem jedného streleckého pokusu videl aj žltú kartu. Ďalší slovenský zástupca, Erik Jendrišek za SC Freiburg nenastúpil. Aspoň remízu pre jeho spoluhráčov zachraňoval v nadstavenom čase Stefan Reisinger.

Prekvapujúco vysoko zvíťazil Mönchengladbach nad piatym Werderom Brémy a "leví" podiel mal na tom Marco Reus, ktorý sa "zaskvel" hetrikom. Zápas Kolín - Mainz odložili, keďže hlavný rozhodca Babak Rafati sa na duel nedostavil a podľa informácií od kolínskej polície sa zrejme pokúsil o samovraždu.

Freiburg - Hertha Berlín 2:2 (0:2)
Góly: 61. a 90. Reisinger - 20. Ramos, 45. Niemeyer
Erik Jendrišek (Freiburg) sedel iba na lavičke náhradníkov.

Kolín nad Rýnom - Mainz - zápas bol odložený

Mönchengladbach - Werder Brémy 5:0 (3:0)
Góly: 23., 38 a 51. Reus, 16. Herrman, 53. Arrango, ČK: 76. Papastathopulos (Brémy)

Schalke 04 - Norimberg 4:0 (2:0)
Góly: 13. a 66. Huntelaar, 39. Raúl, 84. Holtby
Róber Mak (Norimberg) hral od 72. min a v 84. min dostal ŽK.

Wolfsburg - Hannover 4:1 (2:1)
Góly: 22. a 37. Salihamidžič, 55. Chris, 74. Madlung - 43. Schulz, ČK: 58. Ya Konan (Hannover)

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 0:1 (0:0)
Gól: 65. Götze

• Zdroj: SITA, TASR, videa.hu, rutube