Ako sa správne obliecť na paintball

 Zdroj: sxc.hu

Ak chcete hrať paintball, tak by ste sa mali správne obliecť, pretože každý zásah bez správneho oblečenia silno zabolí a vám ostane modrina.

Pokiaľ si chcete zahrať paintball na oficiálnom ihrisku, tak vám na 90 % výstroj zapožičajú za menší poplatok. Výstroj sa skladá z nohavíc, dresu alebo celej kombinézy, kukly, prilby a rukavíc. Odporúčame vám zobrať si so sebou tričko, tepláky a topánky. Je možné, že výstroj bude prepúšťať farbu, tak si pre istotu vezmite staršie veci, ale farba sa dá samozrejme bez problémov vyprať.

 

Ak by ste si chceli zahrať paintball doma na záhrade, odporúčame vám zakúpiť si výstroj, ak však nemáte peniaze nazvyš, odporúčame dvojité oblečenie - dvoje tepláky, dve mikiny, čapicu, rukavice, ale aj ochrannú masku, ktorú by ste si mali zohnať kvôli bezpečnosti. Ak by sa vám ju nepodarilo zohnať, dajte si aspoň okuliare. Bez nich však nehrajte.

 

Oblečenie na paintball sa predáva v špecializovaných obchodoch pre Paintball a Airsoft. Ceny nohavíc a dresu sa pohybujú od 30 €, za kombinézu dáte 20 €, za masku 25 €. Môžete si k tomu dokúpiť aj veľa ďalších bezpečnostných prvkov. Záleží už len na vás, čo vám ako vyhovuje. 

Zbrane

Zbrane sú najdrahšou zložkou celého paintballu. Na hranie sa používajú takzvané značkovače (markery) na stlačený vzduch alebo CO2. Dostrel pri základných markeroch sa pohybuje okolo 50 metrov a pri profesionálnych je to okolo 80 metrov. Rýchlosť vystrelenej guličky je 90 m/s. Na plnenie sa používa častejšie CO2 , ktorý sa dá ľahko zohnať. Zbrane sa delia do dvoch základných skupín: plynové a elektrické zbrane.

 

Plynové zbrane, tzv. plynovky majú automatické nabíjanie po každom výstrele, zbraň sa nemusí naťahovať. Pri týchto zbraniach je realistickosť väčšia ako pri iných zbraniach.

 

Elektrické zbrane sú dlhé, útočné a poháňané zväčša vstavaným akumulátorom a elektromotorom. Výhodou sú nízke náklady na údržbu a možnosť používania aj pri nízkych teplotách, kde sú plynové zbrane nepoužiteľné.

 

Pri veľkých a silných zbraniach je potrebné mať aj zbrojný preukaz. Tieto informácie sa však už dozviete priamo v obchode pri nákupe zbraní. Vždy však pri manipulácii so zbraňou buďte opatrný, viac informácií nájdete v ďalšom článku.

 

Zhrnutie

Pokiaľ máte všetko pripravené na hru, dávajte si pozor, aby sa vám nič nestalo a skončíte tak nanajvýš s pár modrinami. Odporúčame vám zahrať si paintball na ihrisku. Vyjde vás to lacnejšie a na ihrisku budete mať lepší zážitok z hry. Paintball si môžete pomýliť s airsoftom. Airsoft sa však hrá s plastovými guľôčkami a nie guľôčkami naplnenými farbou. Paintball môžu hrať aj osoby mladšie ako 18 rokov, ale len v sprievode dospelej osoby. Pri tejto hre sa človek dokáže odreagovať a vyventilovať agresiu, preto neváhajte a bežte si zahrať! Pri hre vám odporúčame dodržať niekoľko zásad. Prajeme vám príjemnú zábavu. 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sxc.hu
  • Zdroj: DR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy