Bezpečná manipulácia so zbraňami

 Zdroj: sxc.hu

Paintball samotný je považovaný za veľmi bezpečný šport, kde pri dodržaní základných bezpečnostných pokynov vám nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Pokiaľ však nedodržíte bezpečnostné pokyny, môžete prísť k závažným poraneniam alebo dokonca aj k najhoršiemu. Za žiadnych okolností si nedávajte dole ochrannú prilbu či helmu, pokiaľ ste stále na ihrisku. Aj keď vás svrbí hlava alebo sa potíte, vždy ju majte na sebe. Spoluhráči totiž nevedia že ste si dali prilbu dole, hrajú ďalej, a jediný výstrel môže viesť až k trvalej strate vášho zraku. Takéto zranenia paintballovou guľôčkou sú veľmi nebezpečné a ani pri okamžitej operácii nedochádza k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu.

 

Po skončení hry je nutné zabezpečiť zbraň proti náhodnému vystreleniu. Ale aj neskôr v bezpečí domova treba mať zbrane uskladnené tak, aby k nim nemali deti a neplnoleté osoby prístup. Dávajte si pozor pri každej manipulácii so zbraňou a buďte v strehu. Aj jeden krátky telefonát môže stačiť k tomu, aby sa vaše dieťa vážne zranilo. Samotné zbrane uskladňujte bez náplne plynu, bez guľôčok, v zaistenej polohe a v ochrannom obale na vyvýšenom mieste. Paintballové zbrane môžete mať doma legálne aj bez zbrojného preukazu, avšak nie všetky. Podrobnejšie informácie o zbraniach a ich legálnosti vám ochotne poradia v každom dobrom paintballovom obchode.

 

Okrem zranení, ktoré sú spôsobené puškami sa môžu pri tomto športe vyskytnúť aj rôzne vyvrtnutia, zlomeniny či natiahnutia svalov. Pokiaľ si však dávate pozor, najhoršie by ste mali skončiť s modrinami od zásahov, ktoré však za pár dní zmiznú.

 

Ak patríte medzi začiatočníkov, pri prvých hrách vám odporúčame dohľad kompetentnejšej osoby. Dbajte na bezpečnostné pokyny a pri náhodnom poranení okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

 

Viete už ako sa na paintball oblečiete? A viete na čo si máte pri hre dať pozor?

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sxc.hu
  • Zdroj: DR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy