Ružomberok zvíťazil v Nitre, dva góly Skaláka

Víťazná radosť hráčov RužomberkaVíťazná radosť hráčov Ružomberka Zdroj: SITA

NITRA - O prvú strelu na bránku sa postaral v 9. min Mikuš po prihrávke Hodúra, no Hrdlička loptu vyrazil na rohový kop. V 12. min kapitán hostí Kostelný fauloval Mikuša, Hodúr okamžite rozohral na Ráka a po jeho prihrávke z pravej strany zblízka prestrelil brankára hostí Šimončič - 1:0.

Bol to jeho druhý gól v sezóne. V 16. min zahodil Harbuľák čistú šancu, keď po prihrávke Mikuša prestrelil prázdnu bránku Ružomberka. O dve minúty dostal červenú kartu Kostelný, keď stiahol rukou Romana Slobodu, no nasledujúci trestný kop Rák nevyužil. V 22. min bolo vyrovnané, keď Skalákova tečovaná strela z rohu pokutového územia skončila za chrbtom prekvapeného brankára Nitry Chudého. V 40. min Kolmokov našiel v šestnástke hostí Ráka, no lopta po jeho prudkej strele skončila iba v rukách Hrdličku. V samom závere pohrozili hostia, no ich nebezpečný útok skončil strelou Ďubeka ponad bránku Nitry.

V úvode druhého dejstva Ďubekova strela z 20 metrov skončila v rukách Chudého a krátko na to domáci Rák z brejku skóroval, no hlavný rozhodca Pavlík po porade s asistentom gól pre ofsajd neuznal. V 51. min napriahol Hodúr z hranice pokutového územia a lopta tečovaná Antonom Slobodom skončila v ružomberskej sieti - 2:1. V 56. min skúšal domáci Gajdoš z 25 metrov, no loptu poslal vedľa bránky a v 63. min prudkú strelu striedajúceho Ružomberčana Pekára zrazila obrana Nitry mimo priestoru domácej svätyne. Krátko na to skončila Skalákova strela v rukách nitrianskeho gólmana. V 71. min zaúradovali krajní obrancovia hostí, keď Jurkemik našiel voľného Masla pred domácou bránkou a ten strelou od žrde vyrovnal na 2:2. V 80. min mal dobrú šancu najlepší hráč domácich Hodúr, keď sa dostal do pokutového územia hostí, no bránku netrafil. O tri minúty ten istý hráč pripravil gólovú pozíciu Gajdošovi, avšak zblízka trafil len Hrdličku. V závere zápasu najlepší hráč hostí Skalák dostal loptu do brejku a svoju šancu využil - 2:3. Nitrania už osem zápasov nepoznajú chuť víťazstva, naopak Ružomberok je päť zápasov bez prehry.

FC Nitra - MFK Ružomberok 2:3 (1:1)
Góly: 12. Šimončič, 51. I. Hodúr - 22. a 86. Skalák, 72. P. Maslo, ŽK: 23. Ďubek, 79. A. Sloboda, ČK: 18. Kostelný (všetci Ružomberok), rozhodovali: Pavlík - Kubačka, Petríček, 620 divákov

Nitra:
M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Harbuľák (83. Boszorád) - Šimončič - Matúš Mikuš (60. Ľ. Kolár), I. Hodúr, R. Sloboda (75. Šimonek), V. Gajdoš - Rák

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, Kostelný, M. Jurkemik - Greššák, J. Vavrík (56. Š. Pekár) - Ďubek (80. Krbeček), Hoferica (71. Serečin), A. Sloboda - Skalák

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Zápas sa mi ťažko hodnotí. Vstúpili sme aktívne, dali sme gól, súper mal vylúčeného hráča, ale po našich chybách sme napokon prehrali. V druhom polčase sme strácali lopty, nedali sme si pozor na súperove brejky a to sa nám vypomstilo."

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Stretnutie bolo bláznivé, vstúpili sme do neho pasívne, za čo sme boli potrestaní. Po vylúčení sme však paradoxne ožili, v druhom polčase sme bojovali a za to sme boli odmenení. Nehovorím, že to bolo zaslúžené víťazstvo, ale vôľa bola na našej strane a to rozhodlo."