Zlaté Moravce si vezú z Dunajskej Stredy všetky body

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Na Žitnom ostrove sa stretli mužstvá, ktoré chceli hrať futbal, a preto sa diváci v prvom polčase mali na čo dívať. Už v 4. min sa Kuračka dostával do šance, ale Struhár obetavo zasiahol. Z protiútoku sa dostal Tomčák do úniku, no Delarge vo vyloženej šanci ťažkú prihrávku zle spracoval.

V 16. min prebral fanúšikov Čorič, ktorý ukázal kus futbalového umenia a pekne vysunul Kabeleho, ale Delarge po jeho centri nenamieril presne. Keď Obert z krídla poslal loptu do šestnástky, Delarge z otočky natiahol Kuciaka. O minútu platilo nedáš-dostaneš: Orávik krásnou načasovanou uličkou vysunul Hrušku, ktorý samostatný únik na Kováča rutinérsky zakončil gólom - 0:1. O tri minúty mohol vyrovnať aktívny Delarge, ale Tomčákovu prihrávku poslal strelou z prvej nad bránku ViOnu. V 26. min Hruška hľadal pred bránkou nabiehajúceho Babica, ktorému Kováč v poslednej chvíli zobral loptu spod nôh. U hostí skúšal ešte štastie Kuračka, ktorý po peknom úniku strieľal spoza šestnástky tesne nad. Záver polčasu patril domácim, po Čoričovom treťom rohu mal gól na hlave Struhár, ale loptu len pohladil. Minútu pred odchodom do šatní Čorič vysunul Kabeleho. V pozícii zoči-voči Kuciakovi sa pokúsil o lob, ktorý však hosťujúci gólman vystihol.

Zaujímavý futbal pokračoval aj po obrátke. Hneď v úvode druhého polčasu sa v priebehu dvoch minút vyskytli tri vyložené šance. Brčák sa uvoľnil cez Marcina, našiel nabiehajúceho Paura a ten namieril nad prázdnu bránku. Po Struhárovej hrubke Hruška nabil Babicovi, a ten napodobnil Paura. Na druhej strane Némethov priamy kop prešiel až na päťku, kde nikým nekrytý Marcin netrafil loptu. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale s Kabeleho strelou si Kuciak poradil a do Delargovej gólovej strely sa v poslednej chvíli vrhol Candrák. Hostia ukázali maximálnu efektivitu po hodine hry, keď z druhej strely na bránku vyťažili druhý gól. Dlhé vhadzovanie Paura prešlo domácou obranou až pred Hrušku, ktorý s nečakaným darčekom naložil najlepšie, ako vedel, a z prvej prestrelil Kováča - 0:2. Čoričov priamy kop z ideálnej parkety mieril nad a z identickej situácie na opačnej strane chýbali Hruškovej strele centimetre. V 75. min si hlavný rozhodca nevšimol ruku Brčáka, ten našiel Paura, ktorý prekonal Kováča, ale Struhár na bránkovej čiare zachránil. O štyri minúty Delarge vysunul Németha, ktorý z čistej šance nechal vyniknúť Kuciaka. V závere už DAC nedokázal urobiť s výsledkom nič, a tak po prehre klesol na posledné miesto tabuľky.

DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

Góly: 20. a 60. M. Hruška, ŽK: 42. Hílek, 52. Konečný, 71. Marcin - 63. Babic, 89. Pavelka, rozhodovali: Horváth - R. Sluk, Lieskovský, 1965 divákov

Dunajská Streda:
P. Kováč - I. Obert (65. Helísek), Struhár, Marcin, Konečný - Hílek - Kabele, Čorič, Zs. Németh - Delarge, Tomčák (65. Z. Harsányi)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Orávik (88. Pavelka), Kuračka (46. Paur), M. Babic, M. Hruška - Brčák (78. Hodek)

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Vedeli sme, že nás čaká silný a konsolidovaný súper, ale aj tak sme chceli vyhrať. Vypracovali sme si na to aj dosť šancí, nevedeli sme však skórovať ani z metra. Naopak súperovi sme ponúkli šance, pri oboch góloch naša obrana len asistovala. Bol to otvorený futbal, bolo sa na čo pozerať, ale naši diváci určite nie sú spokojní, ako ani ja nie som."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Kto neprišiel, môže banovať. Bol to veľmi dobrý futbal, s množstvom šancí, hralo sa hore-dolu. Nám sa podarilo dve z množstva šancí využiť, vedeli sme, že domáci sa budú snažiť dostať do tlaku, pripravili sme sa na to a vychádzali nám brejky. Mali sme ešte dve-tri ďalšie vyložené šance, takže naše víťazstvo je zaslúžené."