VIDEO United zdolali Rumunov, remíza v Lisabone

Nani a Cornel Rapa Nani a Cornel Rapa Zdroj: SITA

MANCHESTER - Postupový mečbal nepremenila v C-skupie Benfica Lisabon, ktorá pred vlastnými fanúšikmi len remizovala s FC Bazilej 1:1. Na čelo skupiny sa prepracoval Manchester United zásluhou víťazstva 2:0 na Old Trafforde nad Otelulom Galati.

"Toto víťazstvo je veľmi dôležité. Náš súper bol veľmi agresívny a zodpovedný v defenzíve. Dobre, že sme zvládli tento zápas. Ak zdoláme Benficu, skončíme na prvom mieste," uviedol tréner Manchestru United Sir Alex Ferguson.

V Lisabone sa odohalo druhé stretnutie skupiny C, favorizovaná Benfica síce viedla už od 4. minúty zásluhou Rodriga nad Bazilejom, ale v 64. minúte zariadil deľbu bodov Huggel. V hre o postup tak pred záverečnými dvoma zápasmi zostáva trio klubov.

Manchester United (Ang.) - Otelul Galati (Rum.) 2:0 (1:0)
Góly: 8. Valencia, 87. Rooney, rozhodoval: Strahonja (Chor.)

Manchester United: De Gea - P. Jones, Rio Ferdinand, Jonny Evans (89. Fryers), Fabio Da Silva - Nani, Rooney, Anderson (80. Park Ji-Sung), Valencia - M. Owen (11. J. Hernández), Berbatov

Otelul: Grahovac - Salageanu, Sarghi, Costin, Rapa - Giurgiu (81. Parašiv), Filip, Neagu - L. Antal (61. Iorga), Pena, S. Ilie (53. Frunza)

Benfica Lisabon (Port.) - FC Bazilej (Švaj.) 1:1 (1:0)
Góly: 4. Rodrigo - 64. Huggel, rozhodoval: Velasco Carballo (Šp.)

Benfica: Artur - L. Martins (63. M. Vítor), Garay, Luisao, M. Pereira - Gaitán (81. Nolito), N. Matič, B. Cesar - Witsel, Rodrigo, Pablo Aimar (73. Ó. Cardozo)

Bazilej: Sommer - Park Joo-Ho, Dragovič, Abraham, Steinhöfer - F. Frei, Xhaka (81. Cabral), Huggel, Shaqiri - S. Chipperfield (88. Kusunga) - Zoua Daogari (90. Pak Kwang-Ryong)