Inter aj Levice v českej NBL vysoko prehrali

Williams bojuje pod košom DěčínaWilliams bojuje pod košom Děčína Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Ofenzívnu smršť predviedli basketbalisti Kolína a Levíc v stretnutí 11. kola NBL, v ktorom domáci tím porazil slovenského majstra 110:90. Hneď sedem hráčov stredočeského celku dosiahlo pri streľbe dvojciferný bodový súčet.

Kolín dal tretíkrát v sezóne v jednom zápase cez 100 bodov aj vďaka desiatim trojkám a stráca jediný bod na vedúce Pardubice, ktoré v utorok podľahli majstrovskému Nymburku. Jednobodové manko na lídra majú Děčín a Prostějov, ktorí dnes tiež zvíťazili.

 

BC Kolín - Astrum Levice 110:90 (26:26, 31:19, 31:22, 22:23)
Najviac bodov: Field 22, Zuzák a Machač po 19, R. Marko 13 - Grant a Henderson po 23, Štemberger 11, Bernard 9
TH: 32/28 - 29/22, fauly: 23 - 26, trojky: 10 - 4, rozhodovali: Vyklický, Vondráček a Milata

 

Predrag Benáček, tréner Kolína: "Vyhrať o 20 bodov s tímom, ako sú Levice, tak je samozrejme spokojnosť veľká. Hrali sme dobre a veľa tímovo. Máme 22 asistencií. Vyhrali sme útokom. S obranou spokojný nie som, ale to teraz nebudeme hodnotiť," povedal Benáček. Hneď desať asistencií nazbieral Barnes.

 

František Rón, tréner Levíc: "Dať vonku 90 bodov je pekné, ale dostať 110, to je tragédia. Pripravovali sme sa na to, že Kolín má veľmi pohyblivého pivota, ale nič nevychádzalo. V druhej polovici sme skúsili hrať rôzne zóny, ale ani to nepomohlo. Domáci dobre strieľali a dnes nás jasne prestrieľali."

 

Druhý tím tabuľky Děčín zvíťazil 86:63 na palubovke Interu Bratislava, za ktorým je v tabuľke len Opava, ktorá stále čaká na prvé víťazstvo.

 

Inter Bratislava - BK Děčín 63:86 (9:17, 20:21, 21:23, 13:25)
Najviac bodov: Bridgewaters 16, Kuffa 15 (3 trojky), Gavran 14 - Stria 22, P. Houška 21, Alič 13
TH: 17/14 - 18/13, fauly: 19 - 13, trojky: 7 - 5, rozhodovali: Gabara, Kurz a Nejezchleb, 500 divákov

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy