Bartovič rozhodol o triumfe Liberca, jedenásť slovenských bodov

Milan BartovičMilan Bartovič Zdroj: hcbilitygri.cz

PRAHA - Slovenský útočník Milan Bartovič sa postaral o triumf Liberca v 20. kole českej hokejovej extraligy, keď v poslednej minúte predĺženia presnou strelou rozhodol domáci súboj so Zlínom.

Gólovo sa v nedeľu presadil aj Michal Lukáč v drese Kladna, ktoré ale prehralo s Třincom jasne 2:6. Dva body Romana Tomasa za gól a asistenciu nestačili na body Mladej Boleslavi, pretože domáci Litvínov otočil skóre tromi gólmi v záverečnej tretine. V záverečnom nedeľňajšom stretnutí 20. kola českej extraligy vyhrali hokejisti Pardubíc doma nad Kometou Brno 3:1. Pri jedinom góle hostí asistoval aj slovenský obranca Tomáš Malec.

Vítkovice - Karlovy Vary 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Góly: 17. Burger, 32. Burger (SLOBODA), 35. Pohl, 56. Káňa (ŠTEFANKA) - 48. Melenovský, 52. Bombic (DEJ), 59. Kumstát

Liberec - Zlín 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 31. Hay (ČAKAJÍK), 65. BARTOVIČ - 36. Holík

Kladno - Třinec 2:6 (0:0, 2:3, 0:3)
Góly: 21. LUKÁČ (HOVORKA), 37. Kalla - 22. Hrňa, 26. Adamský, 33. Bonk (S. HUDEC), 48. Hampl, 57. Hampl, 60. Rufer

Sparta Praha - České Budéjovice 2:3 po nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 34. Rachůnek, 36. Přibyl - 25. Pletka, 36. Šimánek, rozh. nájazd Šimánek

Litvínov - Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Góly: 15. Lukeš, 47. Ručinský, 54. Hübl, 55. Jenáček - 17. Výborný, 34. TOMAS, 40. Bahenský (TOMAS)

Pardubice - Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 2. Elkins, 23. Elkins, 34. Brendl - 20. Čermák (MALEC)