Good Angels nenašli recept na Spartak Moskovská oblasť

V žltom hráčky Košíc, v tmavom hráčky SpartakaV žltom hráčky Košíc, v tmavom hráčky Spartaka Zdroj: TASR

KOŠICE - Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice prehrali v 5. kole C-skupiny Európskej ligy na domácej palubovke s ruským tímom Spartak Moskovská oblasť 55:67 a zaznamenali tak svoju druhú prehru. Zverenky trénera Štefana Sviteka sa v 6. kole o týždeň v stredu 16. novembra predstavia na palubovke francúzskeho Basket Lattes Montpellier Agglomeration.

O úvodné dva body sa postarala hosťujúca Osipová, no "anjelky" odpovedali štyrmi bodmi McCrayovej - 4:2. Domáce povzbudzované fanúšikmi v Infiniti aréne viedli v 4. minúte 7:4 a o dve minúty neskôr aj 12:7. Potom sa však dostali k slovu hostky, ktoré v 8. minúte vyrovnali po presnom zásahu Milanovičovej (13:13) a 28 sekúnd pred koncom prvej desaťminútovky už viedli o päť bodov 19:14. Za domáce korigovala ešte po trestných hodoch Némethová (16:19). Po dvojbodovom zásahu Pedersenovej v 11. minúte znížil slovenský šampión na rozdiel jedného bodu (18:19), avšak ďalší priebeh ovládli zverenky Pokey Chatmanovej, ktoré po Dupreeovej zakončení viedli 24:18. Dve minúty pred koncom prvého dejstva hostky zvýšili náskok už na rozdiel desiatich bodov (28:38). Polčasový rezultát uzavrela domáca McCrayová, ktorá premenila dva trestné hody - 30:38.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hosťujúce hráčky, ktoré si nielenže pohodlne strážili vedenie, ale s pribúdajúcimi minútami ho i postupne zvyšovali. V 28. minúte zaznamenala svoje úvodné dva body v EL domáca Pindrochová (42:54), ale po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 42:56. V záverečnej desaťminútovke si už hostky svoje vedenie ustrážili a po výsledku 67:55 sa zaslúžene tešili z tretieho víťazstva v prebiehajúcom ročníku EL.

Good Angels Košice (SR) - Spartak Moskovská oblasť (Rus.) 55:67 (16:19, 14:19, 12:18, 13:11)

Zostava a body Košíc: McCrayová 20, Pedersenová 10, Bojovičová 8, Vieruová 3, Kupčíková 2 (Šalkauskéová 4, Némethová a Lawlessová po 3 , Pindrochová 2, Sverrisdóttirová 0)

8. Brno 5 1 4 319:410 6

Štefan Svitek (tréner Košíc): "Moje zverenky podali veľmi dobrý výkon, šli na doraz. Žiaľ, bodovo sme sa nevedeli priblížiť hosťujúcemu tímu, ktorý si stále udržiaval viacbodový odstup. Aj napriek prehre mám však z výkonu i stretnutia dobrý pocit."

Pokey Chatmanová (trénerka Spartaka): "Ukázalo sa, že Košice majú fyzicky veľmi dobre pripravený tím. Rozhodujúce pre náš úspech bola defenzíva, čo dokumentuje iba 55 inkasovaných bodov. Očakávala som takýto duel aj hru súperovho tímu. Sme radi, že sme Košiciach zvíťazili."

• Zdroj: TASR, SITA