Slovan po dráme vystriedal Košice na prvom mieste

Radosť SlovanistovRadosť Slovanistov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Piatkový šláger medzi domácim Slovanom a Košicami začali aktívnejšie hráči hostí, v 4. min si skúsený Zálešák obkorčuľoval bránku, jeho zakončeniu však chýbala presnosť. V 11. min „horelo“ pred hosťujúcim Hylákom, no puk za jeho chrbát neprepasíroval ani jeden z hráčov v belasom drese. V úvodnom dejstve ešte Pašek ani na dvakrát neuspel pred Konrádom a Vorel spomedzi kruhov pálil len do brankára domáceho kolektívu.

Druhé dejstvo bolo na góly úrodnejšie. Najprv v 23. min zahodil Dobroň stopercentnú šancu po prihrávke Šatana. Skóre duelu otvoril v 29. min Miroslav Šatan, ktorého v presilovke našiel Kukumberg a kapitán Slovana pomedzi betóny Hyláka skóroval - 1:0. Košičania odpovedali už po necelej minúte, keď Peter Bartoš po prihrávke od Zálešáka slabou strelou nachytal Konráda na hruškách. V 34. min oceliari dokonca viedli, do útočného pásma sa vrútil Pašek, obišiel Švarného a následne obhodil aj Konráda. Vyrovnanie na 2:2 priniesla tvrdá strela Dobroňa od modrej čiary.

Už v prvých sekundách tretej tretiny spálil stopercentnú príležitosť Zálešák, keď netrafil odkrytú bránku Slovana. Uspel až v 49. min Richard Jenčík, ktorý najprv trafil žŕdku a vzápätí do prázdnej svätyne belasých poslal Košice do vedenia. Už o 42 sekúnd neskôr prestrelil Hyláka obranca Frühauf a v 52. min Kukumberg usmernil puk z hokejky Buca za košického gólmana - 4:3. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 57. min opäť Kukumberg po vynikajúcej práci D. Skokana za bránkou Košíc. Po góle Slovana sa v Bratislave viac ako desať minút nehralo, keďže technici museli opraviť plexisklo v jednom z rohov ľadovej plochy. Do konca duelu mali šancu zapísať sa do streleckej listiny D. Skokan, Šatan, Pašek aj Dravecký , no brankári už neinkasovali. Belasí tak vyhrali aj v druhom vzájomnom tohtosezónnom súboji proti oceliarom a dostali sa na čelo extraligového pelotónu.

Piatkový duel 21. kola priniesol aj nový divácky rekord. Zápas sledovalo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 8982 divákov. Bratislavská Slovnaft aréna je s desaťtisícovým hľadiskom najväčším slovenským štadiónom a po jej odovzdaní do užívania bolo len otázkou času, kedy sa budú prepisovať extraligové divácke rekordy.

HC Slovan Bratislava - HC Košice 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)
Góly: 29. Šatan (Kukumberg, Bulík), 36. Dobroň (L. Hudáček, Šatan), 50. Frühauf (D. Buc, D. Skokan), 52. Kukumberg (D. Buc, Frühauf), 57. Kukumberg (D. Skokan, D. Buc) - 30. P. Bartoš (Zálešák), 34. D. Pašek (J. Tabaček), 49. Jenčík (S. Gron)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Brath, M. Novák, 8982 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Preisinger, Kukumberg, D. Skokan - Šatan, Bulík, L. Hudáček - M. Bartánus, Macho, Bakoš - J. Cíger, D. Buc, M. Sloboda

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, Šeda, M. Grman, Slimák - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Mlynarovič, E. Piatak, D. Pašek - Fabuš, Vorel, Matúš Chovan

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "Pre divákov to bol veľmi atraktívny zápas, oba tímy sa striedali vo vedení. Našťastie sme nakoniec boli víťazmi my. Chalani podali veľmi dobrý kolektívny výkon, išli za víťazstvom, niektoré góly sme doslova vydreli. Som rád, že sa opäť darilo aj Kukumbergovi, chytil streleckú formu. Celý tím bojoval od začiatku do konca, zaslúžia si poďakovanie."

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: "Chceli sme nadviazať na dobré výkony z predošlých zápasov. To sa nám do 50 minúty darilo, potom sme urobili tri individuálne chyby. Dostali sme góly a to rozhodlo o zápase."