VIDEO Séria MHC Mountfield pokračovala aj proti Slovanu

Miroslav Šatan proti martinskej presileMiroslav Šatan proti martinskej presile Zdroj: SITA

MARTIN - Martinčania potvrdili dobru formu z predchádzajúcich zápasov a v I. tretine boli favoritovi vyrovnaným súperom. V 5. min išli do vedenia, keď pri signalizovanom vylúčení hráča hostí Galamboš strelou švihom otvoril skóre - 1:0.

Belasí potom zvýšili obrátky a často zamestnávali brankára Šimka. V 11. min sa z uhla presadil Bulík a vyrovnal. O minútu neskôr mal rozdielový gól na svojej hokejke Važan, ale mieril nepresne. V 17. min hral Slovan 80-sekundovú presilovku piatich proti trom, ale skóre sa nemenilo.

Aj v druhej tretine sa hral obojstranne rýchly, kvalitný a fyzicky náročný hokej s množstvom dramatických situácií pred oboma brankármi. V 22. min napriahol Kozák od modrej čiary a Šišovský jemným tečom vrátil Martinu jednogólový náskok. V 25. min najskôr mieril Škoda iba do bočnej konštrukcie, vzápätí Šimko "prečítal" Šatanov blafák a túto infarktovú minútu zakončila Výborného nepremenená tutovka. Domáci hrali v 29. min presilovku a dostali Slovan pod veľký tlak, ale Galbraith sa vyznamenal pri strelách Šišovského aj Škodu. V 33. min sa rútil na brankára Slovana Macejka, no v zakončení už nemal dostatok síl. V 36. min hrali hostia presilovku a Frühauf vyrovnal. O minútu tvrdo vystrelil Škumát, jeho prudká strela trafila Galbraitha do masky. Otrasený gólman pokračoval v hre a vzápätí chytil aj Kriškovu šancu.

V 43. min dostal medzi kruhy prihrávku Galamboš, ale nemieril tak presne ako v úvode zápasu. Obe mužstvá už nehrali tak ofenzívne, čakali na chybu súpera. v 49. min opečiatkovala Hudáčkova strela žŕdku Šimkovej bránky. V 55. min sa vyznamenal Šimko aj pri Bakošovej koncovke, vzápätí puk po Šišovskeho zakončení skončil tesne pred bránkovou čiarou. V 56. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kriška a naklonil misky váh na stranu domácich. V strhujúcom závere dramatického zápasu hrali belasí 30 sekúnd bez brankára, ale nadšene bojujúci Martinčania si svoj náskok udržali a dosiahli už siedme víťazstvo v rade.

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 5. Galamboš (Michal Važan, Markovič), 22. Šišovský (L. Kozák, V. Škoda), 56. Kriška (Šišovský) - 11. Bulík (M. Bakoš, Švarný), 36. Frühauf (Lipiansky)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Mikula (ČR) - Stano, P. Šefčík, 2700 divákov

Martin: M. Šimko - Zukal, Rúfus, L. Kozák, Martin Výborný, Matejka, Hriňa, Brcko, Drgoň - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - Vartovník, Zeliska, Škumát

Slovan: Galbraith - Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka - Preissinger, Kukumberg, D. Buc - Šatan, Bulík, L. Hudáček - Lipiansky, M. Bakoš, M. Bartánus - J. Cíger, M. Sloboda

Ladislav Spišiak, tréner Mountfieldu: "Sme šťastní, že sme vyhrali nad Slovanom. Kvalita bola určite na ich strane, čo ukázali v prvej tretine, kedy cez nás ľahko prechádzali. Potom sme zmenili systém hry, začali sme ich napádať, zlepšili sme pohyb. Škoda, že sme nevyužili šance, najmä presilovky v druhej tretine. Hráčov musím pochváliť za obrovskú bojovnosť, obetavosť a umnú hru až do konca. Podali vynikajúci výkon a podržal nás Šimko."

Štefan Mikeš, tréner Slovana: "Nie sme spokojní s hrou ani výsledkom. Predstavovali sme si to inak. Na zápas sme sa dobre pripravili, mali sme optickú prevahu, ale na krásu sa nehrá, hrá sa na góly. Súper vyhral zaslúžene. Hral jednoducho, priamočiaro, strelil o gól viac a to rozhodlo."