VIDEO Slovan uspel v desaťgólovom súboji so Skalicou

Ján Lipiansky a Miroslav Šatan sa tešia z góluJán Lipiansky a Miroslav Šatan sa tešia z gólu Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 24. kola Tipsport extraligy na domácom ľade nad HK 36 Skalica 7:3. "Belasí" rozhodli o svojom triumfe nad tabuľkovým lídrom v záverečnej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Dvoma gólmi sa zaskveli útočníci Tomáš Bulík a Roman Kukumberg.

Úvodné minúty duelu sa niesli v znamení obojstranne opatrného hokeja s minimom šancí. Aktéri šlágru kola to strelecky "rozbalili" až od 9. minúty, keď Bulík po individuálnej akcii pretlačil puk až za čiaru, čo potvrdil aj videorozhodca - 1:0. O ďalších 34 sekúnd zvýšil náskok domácich Kukumberg, ktorý v úniku oklamal brankára Lakosila forhendovým blafákom - 2:0. Hosťom pomohla presilovka, keď vylúčenie Buca potrestal Šmach úspešným tečom Vyrúbalíkovej strely - 2:1. Skalici sa podarilo vyrovnať necelé dve minúty pred koncom tretiny zásluhou Školiaka, ktorý našiel medzeru v Konrádovom postavení - 2:2.

Obrat hostí zavŕšil v 24. minúte v ďalšej početnej výhode Pálffy po tom, čo Konrád neudržal strelu Vyrúbalíka - 2:3. "Belasí" na nepriaznivý stav zareagovali zvýšením aktivity, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, skalický gólman však úspešne odolával. Až v 31. minúte Slovan zatlačil súpera, Lipiansky dostal ideálnu prihrávku pred bránu a rutinérsky vyrovnal - 3:3.

Slovanu vyšiel vstup do záverečného dejstva, keď už po 66 sekundách vrátil vedenie na stranu domácich Preisinger, ktorý tesne pred Lakosilom tečoval Jassovo nahodenie - 3:4. Zverenci Štefana Mikeša odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov o dve minúty neskôr, keď Šatan pri presilovke delovkou z pravého kruhu prestrelil Lakosila - 5:3. Ďalšie zaváhanie hosťujúcej defenzívy potrestal svojim druhým gólom v stretnutí Bulík, ktorý zvýšil už na 6:3. Skalici sa naskytla dobrá príležitosť ma zníženie v 51. minúte, dvojnásobnú početnú výhodu v trvaní 9 sekúnd však jej hráči nedokázali využiť. Naopak, Kukumberg tri minúty pred záverečnou sirénou aj s prispením súperovho obrancu spečatil víťazstvo Slovana na 7:3.

Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 7:3 (2:2, 1:1, 4:0)
Góly: 9. Bulík (Bakoš, Bartánus), 10. Kukumberg (Preisinger, Frühauf), 31. Lipiansky (Bakoš, Šatan), 42. Preisinger (Jass, Bulík), 43. Šatan (Bakoš, Švarný), 49. Bulík (Buc, Preisinger), 57. Kukumberg (Ďatelinka) - 12. Šmach (Kutálek, Pálffy), 19. Školiak (Hruška, Šmach), 24. Pálffy (Vyrúbalík, Šmach). Rozhodovali: Gašparík - Valach, Orolin, vylúčení: 6:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6821 divákov.

Slovan Bratislava: Konrád - Dobroň, Bohunický, Jass, Švarný, Ďatelinka, Frühauf, Janík - Preisinger, Kukumberg, Skokan - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bartánus, Bulík, Bakoš - Cíger, Buc, Sloboda

HK 36 Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Jankovič, Srnec, Magušin, Karlíček, Bučka, Gula - Pálffy, Školiak, Hruška - Obdržálek, Lušňák, Višňovský - Kutálek, Klejna, Šátek - Jurík, Holovič, Konečný

Miroslav Mosnár (asistent tréner Slovana): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, viedli sme 2:0. Vedeli sme, že Skalica je veľmi silná. V krátkom okamihu sme potom dostali dva góly. V druhej časti sa striedali šance na oboch stranách. V treťom dejstve sme sa po dvoch strelených góloch uvoľnili a začali sme hrať to, čo si od chalanov predstavujeme."

Peter Oremus (tréner Skalice): "Od spokojnosti máme ďaleko. Na dnešný zápas na našej strane nastúpilo asi len deväť alebo desať hráčov a ďalších desať tu jednoducho neexistovalo a nepričinili sa vôbec o to, aby sme dnes uspeli. Keď chceme hrať o prvé miesto, s tak nízkym počtom hráčov sa to nedá. Tento zápas si musíme rozobrať a začať šlapať odznova."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv