Ruská hviezda mala výhru na dosah: Lucky loser Kovalík senzačným obratom šokoval na Roland Garros!

Slovenský tenista Jozef KovalíkSlovenský tenista Jozef Kovalík Zdroj: TASR/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prebojoval už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros a na parížskej antuke dosiahol životný úspech. V 2. kole vyradil v pozícii "lucky losera" osemnásteho nasadeného Rusa Karena Chačanova po päťsetovom boji 4:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4.

V treťom sete prehrával už 2:4, no predviedol dokonalý obrat. V dueli o posfup do osemfinále nastopi v sobotu proti trinástemu nasadenému Dánovi Holgerovi Runemu.

Kovalíkovi nevyšiel úvod zápasu s Chačanovom, keď v treťom geme stratil podanie a Rus sa po potvrední brejku ujal vedenia 3:1. Za stavu 4:2 pre strieborného olympijského medailistu z OH 2020 v Tokiu duel prerušili pre dážď. Po návrate na dvorec mal Kovalík za stavu 3:4 k dispozícii brejkbal, no Chačanov ho odvrátil vďaka razantnému nabiehanému forhendu a prvý set dotiahol do úspešného konca. Hneď na začiatku druhého dejstva Kovalíka po úspešnom forhendovom obhodení brejkol a v ďalšom priebehu setu mu stačilo držať si servis.

V treťom sete viedol Chačanov 4:2 a bol blízko k postupu do 3. kola, Kovalík však v ďalších minútach vďaka zlepšenej hre získal štyri gemy za sebou a vynútil si štvrté dejstvo. Slovenský daviscupový reprezentant výrazne zlepšil returny, začal mať navrch aj v dlhších výmenách.

Na začiatku štvrtého setu rýchlo odskočil Chačanovovi na 3:0 a vynútil si rozhodujúce dejstvo, V ňom za stavu 2:2 získal súperov servis a šancu postúpiť na grandslame prvýkrát medzi elitnú 32-ku už z rúk nepustil. Za stavu 5:4 premenil druhý mečbal.