VIDEO Hossov 9. gól, čisté kontá Enrotha a Giguera

Scott Hannan a Marián HossaScott Hannan a Marián Hossa Zdroj: SITA

NEW YORK - Vo výborných výkonoch pokračuje v NHL Marián Hossa. Slovenský útočník zaznamenal deviaty gól v sezóne, ale jeho Chicago Blackhawks prehralo na ľade Calgary Flames 2:5. Hossa znížil strelou z prvej počas presilovej hry v 26. minúte na 2:3 a vrátil lídra súťaže do hry.

Lenže potom dvoma presnými zásahmi uzavrel gólový účet Curtis Glencross, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu večera v hale Saddledome. Calgary, ktoré v predchádzajúcich šiestich dueloch zaznamenalo len deväť gólov, dalo po prvý raz v tejto sezóne päť alebo viac gólov v jednom stretnutí. Hossa je s bilanciou 9+13 (22) siedmym hráčom v poradí kanadského bodovania, pričom na lídra Phila Kessela z Toronta stráca len tri body. "Je to skvelý úspech s veľmi silným súperom. Do zápasu sme vstúpili energicky a bojovali sme o výsledok od začiatku až do konca. Druhá tretina bola z nášho pohľadu výborná a práve ona v konečnom účtovaní rozhodla v náš prospech," uviedol krídelník kanadského mužstva René Bouque.

Z víťazstva Buffalo Sabres 1:0 na ľade Caroliny sa radoval aj obranca Andrej Sekera. Slovenský hokejista strávil na ľade 19 minút a zaznamenal dva strelecké pokusy. Hrdinom zápasu bol však jeho spoluhráč v bránke Jhonas Enroth. Švédsky brankár sa rýchlo otrepal z nevydareného výkonu proti New Jersey, kedy z 19 striel inkasoval päť gólov, a na ľade "hurikánov" zaznamenal svoje prvé čisté konto v kariére. Ernoth zastavil 34 striel, pričom víťazný gól dal ešte v prvej tretien v početnej prevahe Jason Pominville. "Je výborné zaznamenať takýto výsledok po čerstvom sklamaní. Chcel som sa z toho čo najskôr dostať a teší ma, že sa to podarilo," povedal nádejný gólman.

Hlavnou persónou súboja Colorada s Dallasom bol veterán v bránke lavín Jean-Sébastien Giguere, ktorý mal výrazný podiel na víťazstve 3:0. Rodák z Montrealu zaznamenal svoje 235. víťazstvo v kariére, čo znamená, že sa v historických tabuľkách kanadsko-americkej profiligy posunul na 50. priečku. "Čisté konto je vždy zásluhou celého tímu. Uvedomujem si, že budúcnosť patrí mladíkom a snažím sa prispieť svojimi skúsenosťami k ich napredovaniu," vyhlásil víťaz Stanleyho pohára z roku 2007.

Calgary Flames - Chicago Blackhawks 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Góly: 6. Stempniak (Tanguay, Brodie), 21. Bourque (Glencross, Hannan), 21. Byron (Horák), 32. Glencross (Bouwmeester, O. Jokinen), 47. Glencross (O. Jokinen) - 7. Stalberg (J. Toews, Leddy), 26. HOSSA (D. Keith, J. Toews)

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 14. Pominville (Vanek, Boyes)

Colorado Avalanche - Dallas Stars 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 7. Kobasew (Wilson, Galliardi), 55. Paul Stastny (Landeskog, O´Brien), 60. Duchene (D. Jones Quincey)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com