VIDEO Meszároš a Chára skórovali, Gáborík s asistenciou

Zdeno Chára a Robyn RegehrZdeno Chára a Robyn Regehr Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský obranca Andrej Meszároš prispel v stredajšom zápase NHL gólom k víťazstvu Philadelphie na ľade NY Islanders 4:3 po predĺžení. Zadák otvoril skóre duelu už po 18 sekundách a zaznamenal svoj šiesty bod v prebiehajúcej sezóne.

Milan Jurčina v drese domácich dosiahol jednu "mínusku" a brankárov Flyers ohrozil štyrmi strelami. Vo farbách Philadelphie sa predstavil po dvojzápasovej pauze veterán Jaromír Jágr, ale v úvode druhého dejstva z duelu odstúpil, pravdepodobne opäť pre zdravotné problémy v oblasti slabín.

Gólovú bilanciu si vylepšil aj Zdeno Chára, ktorý v tretej tretine zápasu Boston - Buffalo vyrovnal na 3:3 a zariadil tak predĺženie. O triumfe "medveďov" 4:3 rozhodol v samostatných nájazdoch Pouliot. Buffalo sa chcelo revanšovať za zranenie svojho brankára Ryana Millera - pred jedenástimi dňami narazil do gólmana Milan Lucic a spôsobil mu otras mozgu. Emóciami nabitá atmosféra priniesla niekoľko bitiek, najprv Lucica vyzval po poldruha minúte hry na pästný súboj Paul Gaustad, ale ťahal za kratší koniec.

"Stále tvrdím, že to bola len kolízia, ale keď sa stane niečo také, musíte sa pripraviť na bitku. Bolo to dobré pre obe strany, že sme hneď v úvode mali po tom a mohli sme sa sústrediť na hru," povedal po stretnutí Lucic. Po šarvátke v prvej tretine sa dostal k slovu aj Chára, ktorý si to boxersky rozdal s Robynom Regehrom.

"Len sme sa potrebovali zopárkrát dobre nadýchnuť a vydýchnuť a upokojiť sa. V tretej tretine sme už hrali svoju hru," komentoval Chára.

Marián Gáborík si do štatistík pripísal jednu asistenciu, no jeho New York Rangers prehral na ľade Floridy 1:2. "Panteri" vyhrali už tretí zápas za sebou a ich forme sa nestačia čudovať zámorskí odborníci. Ich center Tomáš Kopecký si pripísal jednu mínusku a tri strely. Rangers prehrali po chabej ofenzíve už druhý zápas - proti Montrelu mali len 17 striel, teraz 20.

Chicagu ruže v San Jose nekvitli a zlepšenú obrannú hru Sharks oproti uplynulým ročníkom pocítila aj (po Philadelphii) druhá najlepšia ofenzíva ligy. Marián Hossa (3 strely pri takmer 20,5 minútach na ľade) vyšiel vedno so spoluhráčmi gólovo naprázdno, Slováka však vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. Z triumfu 1:0 sa tešil naopak center domácich Michal Handzuš, ktorý za 15 minút vyslal na brankára hostí jednu strelu.

St. Louis vyhralo nad Pittsburghom 3:2 po predĺžení, Jaroslav Halák sedel počas zápasu iba na striedačke. Rovnako prischla úloha dvojky aj pre Petra Budaja, ktorého Montreal triumfoval nad Carolinou rovnako vonku 4:3 po samostatných nájazdoch.

Zaujímavosťou je, že až v siedmich z trinástich duelov sa o víťazovi nerozhodlo po šesťdesiatich minútach, ale až v predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

Pittsburgh - St. Louis 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Góly: 44. S. Sullivan (Malkin, T. Kennedy), 55. J. Neal (Malkin) - 6. Nichol, 51. Langenbrunner (C. Stewart, I. Cole), 65. Pietrangelo (Sobotka, D´Agostini)

Washington - Winnipeg 4:3 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 6. Siomin (Ovečkin, Carlson), 14. Chimera (Laich, Alzner), 24. Nicklas Bäckström (Brouwer, Orlov), 62. Chimera (Wideman, M. Johansson) - 14. Ladd (Antropov, Wellwood), 17. Wellwood (Ladd, Bogosian), 53. B. Little (Wheeler, Flood)

NY Islanders - Philadelphia 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 1. Okposo (M. Grabner), 11. Okposo (Bailey, M. Grabner), 19. M. Grabner (Okposo, F. Nielsen) - 1. MESZÁROŠ (Talbot, Carle), 26. Hartnell (Voráček, Giroux), 55. Briere (Coburn), 63. Briere (Hartnell, Coburn)

Buffalo - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 12. Ehrhoff (Stafford, Gragnani), 16. Vanek (Pominville), 32. Brennan (D. Roy, Gragnani) - 24. Seguin (P. Bergeron, Peverley), 36. Marchand (P. Bergeron, Seguin), 44. CHÁRA (Lucic, Krejčí), rozhodujúci sam. nájazd Pouliot

New Jersey - Columbus 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Zubrus (Larsson, Eliáš), rozhodujúci sam. nájazd Kovaľčuk - 47. Boll (Methot, Prospal)

Carolina - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 1. Tlustý (B. Sutter, Faulk), 6. A. Stewart (Brent, B. Sutter), 44. B. Sutter (Dwyer, Tlustý) - 30. Eller (Diaz), 41. Cammalleri (Gorges, Subban), 45. Moen (Y. Weber, Eller), rozhodujúci sam. nájazd Gionta

Dallas - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Góly: 43. Benn (Nystrom, Dvořák), 60. L. Eriksson (Benn, Ryder), 63. Ott (Robidas, Ribeiro) - 25. M. Richards (D. Brown), 26. Westgarth (E. Moreau)

Detroit - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Góly: 7. Holmström (Lidström, Hudler), 28. I. White (Daciuk, Franzén), 43. Holmström (Daciuk, I. White), 53. Daciuk (Lidström, Zetterberg), 54. Filppula (Hudler, I. White) - 21. Iginla (Tanguay, Butler), 23. Morrison (T. Jackman), 46. O. Jokinen (Brodie, Bouwmeester)

Florida - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Garrison (B. Campbell, Fleischmann), 22. Versteeg (Fleischmann, Ellerby) - 25. Stepan (GÁBORÍK, McDonagh)

Minnesota - Nashville 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Góly: 42. Heatley (M. Koivu, Setoguchi), 50. Brodziak (Cullen, Scandella), 54. Clutterbuck (M. Koivu) - 6. Tootoo (C. Smith, Spaling), 54. R. Suter (Tootoo, M. Erat)

Phoenix - Anaheim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 14. Yandle (Doan, Ray Whitney), 17. R. Vrbata (Hanzal, Yandle), 38. R. Vrbata (Ekman-Larsson), 45. Ekman-Larsson (Doan) - 6. S. Koivu (Cogliano, Fowler), 54. Perry (Getzlaf, Lydman)

Colorado - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 18. Malhotra (Hodgson, J. Hansen), 28. Burrows (Hamhuis), 60. Kesler

San Jose - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 38. Demers (Clowe, Couture)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com