VIDEO Barcelona rozdrvila Zaragozu, Real uspel vo Valencii

Barcelona prevalcovala na domácej pôde tím ZaragozyBarcelona prevalcovala na domácej pôde tím Zaragozy Zdroj: SITA

BARCELONA - V úvodnom zápase 13. kola španielskej futbalovej Primera División zvíťazil Villarreal nad trápiacim sa Betisom Sevilla 1:0. Zásluhou presného zásahu Borju Valera sa Villarreal dostal v aktuálnej tabuľke na 10. miesto a s najväčšou pravdepodobnosťou už zažehnal zlý vstup do sezóny. Naopak Betis Sevilla, ktorý ako nováčik vstúpil do súťaže impozantne, keď v prvých štyroch zápasoch štyrikrát zvíťazil, ale od toho momentu už dokázal vybojovať len jediný bod a v tabuľke sa prepadol už na 13. miesto.

FC Barcelona už po prvom polčase viedla nad Zaragozou 2:0 gólmi Piqueho a Messiho, po prestávke pridal tretí zásah Puyol a skóre na 4:0 spečatil Villa.

V záverečnom sobotňajšom zápase zvíťazil Real Madrid nad Valenciou na jej ihrisku 3:2. Aj naďalej si tak na čele udržal trojbodový náskok pred Barcelonou.

Villarreal - Betis Sevilla 1:0 (1:0)
Gól: 20. Valero, 18.000 divákov.

FC Barcelona - Real Zaragoza 4:0 (2:0)
Góly: 18. Pique, 43. Messi, 54. Puyol, 75. Villa

Valencia - Real Madrid 2:3 (0:1)
Góly: 75. a 83. Soldado - 20. Benzema, 72. Ramos, 79. C. Ronaldo

• Zdroj: TASR, SITA, goalsarena.com