VIDEO Weiss v základe pri remíze Espanyolu, víťazné Bilbao

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 13. kola španielskej futbalovej Primera División remizoval Real Sociedad s Espanyolom Barcelona v základnej zostave aj so slovenským reprezentantom Vladimírom Weissom 0:0.

Vynikajúcu formu potvrdili v nedeľu hráči Athletica Bilbao, ktorí zvíťazili na horúcej pôde FC Sevilla 2:1. Súper Slovana Bratislava so skupinovej fázy Európskej ligy vyhrával už po šiestich minútach vďaka gólu Andoni Iraolu. Futbalisti tímu z Andalúzie, ktorí nevyhrali už päť stretnutí v rade, vyrovnali po štvrťhodine hry zásluhou španielskeho reprezentačného krídelníka Jesus Navasa. O víťazný gól hostí sa po defenzívnej chybe postaral 20 minút pred koncom Oscar de Marcos. Bilbao sa po výhre posunulo na šieste miesto v tabuľke, pričom ťahá sériu 10 súťažných duelov bez prehry (5 výhier a 5 remíz). V najvyššej španielskej súťaži neprehral baskický tím osem stretnútí v rade, pričom bez bodu ostal v ligovom zápase naposledy 21. septembra v Malage (0:1).

Vo večernom zápase pokračovali futbalisti UD Levante v nevydarenej sérii. Donedávna prekvapujúci líder La Ligy prehral aj tretíkrát v rade, keď nestačil na Atletico Madrid na jeho pôde 2:3, pričom všetky góly stretnutia padli v poslednej dvadsaťminútovke a nadstavenom čase.

Záverečný zápas 12. kola medzi domácou Granadou a Realom Mallorca musel hlavný arbiter prerušiť po tom, ako jeden z fanúšikov vhodil na trávnik dáždnik smerom k asistentovi rozhodcu a poranil ho ním na tvári. Granada v čase incidentu (63. minúta) viedla 2:1, rozhodca Carlos Clos Gomez sa rozhodol po ďalšom 20-minútovom váhaní zápas ukončiť predčasne. Duel sa bude riešiť za disciplinárnym stolom.

"Sme v šoku. Naši fanúšikovia nám vždy pomáhali a to, čo sa stalo, je obrovská škoda," vyjadril sa po stretnutí tréner Granady Fabricio Gonzalez.

Góly: 69. Pizzi, 75. Adrián, 83. Diego - 72. Xavi Torres, 90.+ R. Suárez

Granada - Mallorca predčasne ukončili v 60. min za stavu 2:1 (0:1) - pre inzultáciu asistenta rozhodcu predmetom hodeným z hľadiska.
Góly: 54. Siqueira, 59. Martins - 23. Casadeus

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom