VIDEO Viťaz opäť vystrájal, pobili sa aj brankári

Viťaz Čechov opäť predviedol antihokejViťaz Čechov opäť predviedol antihokej

MOSKVA - Ruská KHL sa od začiatku svojho vzniku netají ambíciou priblížiť sa kvalitou a podmienkami k zámorskej NHL. Kým NHL sa vydala cestou systematickej úpravy pravidiel a trestov za zákroky, ktoré môžu hráčom privodiť zranenia, vedenie KHL nepochopiteľne toleruje zbesilé správanie pseudohokejistov z tímu Viťaz Čechov.

Jeden z najslabších tímov súťaže má aj v prebiehajúcej sezóne suverénne najvyšší počet trestných minút. Povesť bitkárov potvrdil Čechov aj v sobotňajšom zápase proti Traktoru Čeľabinsk. Do tretej tretiny nastupovali tímy za nerozhodného stavu 1:1. Traktor štyrmi gólmi v rozpätí trinástich minút zápas rozhodol vo svoj prospech. Viťaz, namiesto snahy zápas zdramatizovať, začal vyvolávať šarvátky.

V 60.minúte dostal trest 2+10 minút za údery do hlavy a krku Michail Černov a Jeremy Jablonski inkasoval dokonca 5+20. Iba o pár sekúnd neskôr si chcel udrieť Christopher Brennan, ktorý niekoľko sekúnd ťahal za dres a udieral Alexandra Buturlina i Maxima Mamina. Hráčov neochránila ani dvojica čiarových rozhodcov, poza ktorých chrbát sa do pästnej výmeny zapojil aj brankár Viťazov Dalton Matt.

Malou útechou pre Traktor je aspoň bitka Maxima Mamina, ktorý agresora Alexandra Sazonova obdaril niekoľkými tvrdými údermi. Za extempore z poslednej minúty stretnutia udelil rozhodca celkovo 138 trestných minút. Celú situáciu bude riešiť aj vedenie súťaže, ktoré by minimálne v prípade Christophera Brennana mohlo konečne ukázať, že pre KHL je prioritou hokej a zdravie hráčov.

• Zdroj: športky, nb, youtube