VIDEO Bitka na fínsky spôsob: 465 trestných minút

Momentka z hromadnej bitkyMomentka z hromadnej bitky

HELSINKI - Inšpirovali sa ruskou KHL a Víťazom Čechov? Tak to vyzeralo v sobotňajšom súboji fínskej najvyššej hokejovej súťaže medzi Pelicans Lahti a IFK Helsinki. Aj keď treba povedať, že na rozdiel od "ruských bitkárov" sa hráči vyvarovali zákerností. Rozhodcovia udelili celkovo 465 minút, z toho 439 prišlo až v záverečných minútach pri hromadnej bitke. Je to nový rekord SM-liigy.

Domáci Pelicans Lahti (v čiernych dresoch) sa zrejme nedokázali zmieriť s prehrou 3:6, pričom už v 38. minúte prehrávali vysoko 1:5. Tak sa rozhodli, že sa pokúsia zvíťaziť aspoň v "boxerských dueloch" a keďže hráči helsinského klubu ich výzvu prijali, diváci sa ani v záverečných minútach zápasu, za rozhodnutého stavu, nenudili.

V drese IFK nedohrali zápas Ilari Melarti, Siim Liivik, Mikko Kurvinen, Niko Piiparinen, Petteri Wirtanen , Miikka Tuomainen a Eetu Pöysti, na domácej strane sa o niečo skôr porúčali do sprchy Justin Hodgman, Arttu Luttinen, Joonas Järvinen, Marko Pöyhänen, Max Wärn, Jyri Marttinen and Aaron Brocklehurst. Pikantériou boli aj tresty pre trénerov oboch tímov: domáceho Kai Suikkanena a hosťujúceho Petriho Matikainena.

"Smutným hrdinom" bol Mikko Jokela (číslo 3 v bielom drese), ktorému sa vzhľadom na nerovnomerný počet hráčov na ľade neušiel súper. Po zdanlivom ukľudnení situácie a vhadzovaní v útočnom pásme sa mohol na štyri "páry" iba dívať.

Stretnutím sa bude v nasledujúcich dňoch zaoberať disciplinárna komisia, o čom informuje web súťaže. "Ľutujeme, čo sa stalo. Poškodilo to imidž našej ligy. Neschvaľujeme násilie, hráči a tréneri v najvyššej súťaži musia byť vzorom pre iných," vyjadril sa riaditeľ SM-liigy Jukka-Pekka Vuorinen.

Doterajší rekord sa zrodil ešte v roku 1969, keď 16. januára rozdali rozhodcovia v súboji tímov SaPKo Savonlinna a Tappara Tampere 291 trestných minút.

• Zdroj: športky, ts, youtube