VIDEO Slovan prehral v Bilbau, Šebov gól nestačil

Filip Šebo tesne pred gólomFilip Šebo tesne pred gólom Zdroj: SITA

BILBAO - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v zápase 5 .kola Európskej ligy na ihrisku španielskeho Athletica Bilbao 1:2. Zverenci trénera Vladimíra Weissa odohrajú posledný zápas skupiny proti Red Bullu Salzburgu 14. decembra na Pasienkoch. Skóre otvoril v 15. min Óscar De Marcos, šesť minút pred polčasovou prestávkou vyrovnal kanonier "belasých" Filip Šebo. O trojbodový zápis pre domácich sa postaral hlavičkou v druhom polčase Markel Susaeta.

Slovan podľa očakávania vyrukoval na ihrisku favorizovaného súpera s defenzívnou taktikou, s ktorou si Španieli v úvodnej desaťminútovke nedokázali poradiť. Po štvrťhodine hry však Had zblokoval center do veľkého vápna iba pred päťku a nabiehajúci De Marcos prudkou strelou poslal domácich do vedenia - 1:0. O päť minút neskôr sa dostal na dostrel Iraizozovej brány Halenár, ale trafil iba obrancu. Zvýšiť náskok domácich mohol v 27. minúte Llorente, ktorý sa pekne uvoľnil a vystrelil z hranice šestnástky, netrafil však priestor medzi troma žrďami. V 35. minúte sa Halenár oprel do lopty, jeho priamy kop sa však odrazil od brvna len pred bránkovú čiaru. Vyrovnanie zariadil až o ďalšie štyri minúty Šebo, ktorého vysunul do úniku ideálnym pasom Milinkovič a kanonier "belasých" po obídení gólmana poslal loptu do prázdnej brány.

Po zmene strán, keď domáci kouč Marcelo Bielsa v prestávke vystriedal dvojicu hráčov, si španielsky celok vytvoril veľký tlak. Slovan sa pred súperovu bránu dostal len zriedkakedy a väčšinu času strávil v obrannom bloku. Ten sa Bilbau podarilo prelomiť v 75. minúte, keď Susaetova hlavička skončila za prekvapeným Putnockým - 2:1. Domáci boli aj naďalej aktívnejším tímom a tri minúty pred koncom stretnutia pridal tretí gól Herrera, ktorý mu však rozhodcovia chybným verdiktom pre ofsajd neuznali. Do konca zápasu sa už nič neudialo a Slovan tak do tretice nezískal na súperovej pôde ani bod.

Athletic Bilbao - Slovan Bratislava 2:1 (1:1)
Góly: 15. De Marcos, 75. Susaeta - 39. Šebo
ŽK: Aurtenetxe, Javi Martínez - Bagayoko, Halenár, Šebo, Milinkovič, rozhodoval: Kaasik (Est.)

Bilbao: Iraizoz - De Marcos, Martinez, Amorebieta, Aurtenetxe - Iturraspe, Perez (47. Iraola) - Susaeta, Munian, Herrera - Llorente (46. Toquero)

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Kladrubský, Dobrotka, Had, Kolčák (83. Pauschek) - Milinkovič (88. Grendel), Guédé, Žofčák (83. Lačný) - Šebo, Halenár

Tabuľka F-skupiny:
1. Bilbao 5 4 1 0 9:4 10 - istota postupu do 1/16-finále
2. Salzburg 5 2 1 2 8:6 7
3. PSG 5 2 1 2 4:5 7
4. Slovan 5 0 1 4 2:8 1

Vladimír Weiss: "Bol to veľmi pekný a kvalitný zápas. Škoda toho výsledku. Bilbao však bolo o ten gól lepšie a zaslúžilo si zvíťaziť. Páčilo sa mi, že domáci fanúšikovia ocenili náš výkon po zápase potleskom. Škoda, že tá Halenárova strela z priameho kopu nebola gólová. Ak by sme vtedy skórovali, stretnutie by sa určite vyvíjalo inak. Musím mojich zverencov pochváliť za výborný výkon v defenzíve. Bola to moja tretia konfrontácia s Marcelom Bielsom a tretíkrát som prehral 1:2. Dúfam, že budem mať možnosť stretnúť sa s ním ešte raz a dopadne to lepšie. Bilbao je kvalitné mužstvo, pri priaznivom žrebe to môže v Európskej lige dotiahnuť veľmi ďaleko."

Petr Kašpar (generálny riaditeľ Slovana): "Myslím si, že sme odohrali kvalitný zápas. Škoda, že sa nám nepodarilo získať aspoň bod, mali sme na to. Ukázala sa však kvalita španielskeho futbalu. Verím, že v poslednom zápase proti Red Bullu Salzburg zabodujeme a rozlúčime sa s jesennou časťou sezóny podľa našich predstáv."

Matúš Putnocký: "Myslím si, že sme zanechali dobrý dojem. Škoda toho druhého gólu, mohli sme uhrať nerozhodný výsledok. O osude zápasu rozhodla kvalitnejšia medzihra nášho súpera. Keď mal jeden hráč loptu, ďalší dvaja - traja sa mu ponúkali, výborne si zbiehali a hľadali si priestor. Mne osobne sa chytalo dobre a dúfam, že som výkonom nesklamal. Tešíme sa na posledný zápas proti Salzburgu. Všetci veríme, že sa nám podarí dosiahnuť prvé víťazstvo."

Erik Grendel: "Mne sa zápas ťažko hodnotí, keďže som hral len pár minút. Z lavičky som to však videl tak, že chlapci bojovali statočne. Pri troške šťastia sme mohli dosiahnuť remízu. Škoda, že sa nám to nepodarilo. Bilbao ukázalo, že je vyspelým mužstvom, jeho hráči mali loptu dlhšie na kopačkách a vytvorili si viac šancí ako my. Na druhej strane, diváci nás po zápase vytlieskali, to sme ešte nezažili, aby nám vonku aplaudovalo 30-tisíc fanúšikov, bol to naozaj krásny zážitok. Musíme sa teraz sústrediť na posledný duel proti Red Bullu Salzburg. Oni vyhrali nad Parížom Saint-Germain a bojujú o postup zo skupiny. Určite to nebude jednoduché stretnutie, ale my sa chceme rozlúčiť s pohárovou Európou čo najlepším možným spôsobom. Najlepšie by bolo, keby sa nám podarilo zvíťaziť."

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom