Miller takmer po štyroch rokoch triumfoval v zjazde

Kröll, Miller a FeuzKröll, Miller a Feuz Zdroj: SITA

BEAVER CREEK - Americký lyžiar Bode Miller vyhral v piatok zjazd Svetového pohára na domácom svahu v Beaver Creek. Švajčiar Beat Feuz zaostal iba 4 stotinky sekundy. Tretí bol Rakúšan Klaus Kröll (+0,14 s).

Miller získal už svoj 33. triumf kariéry. Muž, ktorý má vo vitríne všetky možné trofeje od zlatých medailí z vrcholov až po veľký glóbus celkového víťaza SP, získal už 8. primát v pretekoch kráľovskej alpskej disciplíny. Napriek tomu to pre neho nebol tuctový deň, keďže v zjazde mal už nečakane dlhé "suchoty", trvajúce od marca 2008.

V celkovom poradí SP je na čele švajčiarsky veterán Didier Cuche. V poradí zjazdu získal vedúci Feuz už 160 bodov za dve druhé miesta.

Zjazd v Beaver Creek:
1. Bode Miller (USA) 1:43,82 min., 2. Beat Feuz (Švaj.) +0,04 s, 3. Klaus Kröll (Rak.) +0,14, 4. Johan Clarey (Fr.) +0,78, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,96, 6. Yannick Bertrand (Fr.) +0,98, 7. Peter Fill (Tal.) +1,00, 8. Georg Streitberger (Rak.) +1,07, 9. Didier Cuche (Švaj.) +1,08, 10. Hannes Reichelt (Rak.) +1,14.

Poradie v zjazde (po 2 súťažiach):
1. Feuz 160, 2. Cuche a Miller po 129, 3. Kröll 105

Celkové poradie SP: 1. Cuche 209 b., 2. Miller 187, 3. Svindal 185, 4. Feuz 171, 5. Kröll 150, 6. Reichelt 121.