VIDEO AC Miláno vyhralo nad Janovom, Kucka nehral

Zlatan IbrahimovičZlatan Ibrahimovič Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v generálke na záverečný zápas skupiny Ligy majstrov v Janove. Najmenej do nedeľného zápasu Juventusu s Cesenou sa dostali do čela tabuľky talianskej ligy. Domáci prehrali druhýkrát v rade 0:2 a prebudil špekulácie o konci trénera Alberta Malesaniho.

Po bezgólovej prvej polovici rozhodli úradujúci šampióni talianskej ligy v druhom polčase. Bývalý hráč milánskeho tímu Kaladze dostal druhú žltú kartu za faul na Zlatana Ibrahimoviča, ktorý následnú penaltu poslal s prehľadom pod brvno. Druhý gól strelil Antonio Nocerino potom, čo mu Kevin-Prince Boateng po individuálnej akcii naservíroval loptu pred prázdnu bránku.

Na tribúnach štadióna v Janove sa ozývali početné výbuchy pyrotechniky. Zápas bol po štvrťhodine nútene prerušený kvôli slznému plynu, ktorý podľa talianskych médií vypustili policajti pri zásahu proti fanúšikom pred štadiónom. Väčšina hráčov zamierila na desať minút do šatní, viditeľne zasiahnutí boli ale predovšetkým niektorí z divákov.

Slovenský reprezentant Juraj Kucka nebol na súpiske Janova.

FC Janov - AC Miláno 0:2 (0:0)
Góly: 56. Ibrahimovič (z pok. kopu), 79. Nocerino, ČK: 54. Kaladze (Turín) po druhej ŽK

szólj hozzá: Genoa 0-1 AC Milan
  • Zdroj: SITA, ČTK, footyroom.com