VIDEO Neapol zdolal Lecce, Inter prehral s Udinese

Ezequiel Llavezzi po úvodnom góle zápasuEzequiel Llavezzi po úvodnom góle zápasu Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v 14. kole talianskej Serie A nad Lecce 4:2. Slovenský reprezentant Marek Hamšík hral v drese domácich od 68. minúty. Už do prestávky bolo jasné, že tri body zostanú na štadióne San Paolo, keď sa o tri góly postarali Lavezzi, Cavani a Dzemaili. Hostia síce znížili Murielom, avšak Cavani druhým gólom potvrdil triumf. Výsledok už iba kozmeticky upravil hosťujúci Carvia v poslednej minúte.

Ďalšie zakopnutie predviedol Inter Miláno, ktorý na domácom štadióne podľahol Udinese. O osude duelu rozhodol v 73. minúte Isla. V 87. minúte nepremenil hosťujúci Di Natale pokutový kop a rovnakú šancu na strelenie gólu a získ aspoň bodu "zahodil o dve minúty aj domáci Pazzini. Inter sa tak v tabuľke nachádza na 15. mieste, keď na lídra a mestského rivala stráca takmer neuveriteľných 13 bodov a od zostupovej priečky má náskok iba 4 body.

SSC Neapol - US Lecce 4:2 (3:0)
Góly: 26. Lavezzi, 33. a 82. Cavani, 42. Dzemaili - 54. Muriel, 90. Carvia

Inter Miláno - Udinese Calcio 0:1 (0:0)
Gól: 73. Isla, ČK: 86. Zanetti (Inter), 90. Ferronetti (Udinese)

• Zdroj: športky, ts, TASR, dailymotion