VIDEO Amur s Lašákom úspešný, Petrohrad dekasoval Spartak

Ján LašákJán Lašák Zdroj: internet

MOSKVA - V prvom z troch nedeľňajších zápasov KHL zvíťazili hokejisti Amuru Chabarovsk nad Sibirom Novosibirsk 2:1 po predĺžení. V domácej bránke odchytal celý zápas Ján Lašák a z 15 súperových striel mu za chrbát prekĺzla iba jedna.

Tréner Miloš Říha oslávil s hokejistami Petrohradu najvyššie víťazstvo v sezóne a navyše sa mu to podarilo proti bývalému zamestnávateľovi. Jeho zverenci deklasovali Spartak Moskva 10:2 a dostali sa do čela ligy. Říha vlani v októbri na striedačke Spartaka skončil kvôli zlým výsledkom už po troch mesiacoch a moskovskému klubu sa nedarí ani v súčasnej dobe. V minulom zápase síce po príchode dočasného kouča Františka Hossu zastavil sériu šiestich porážok, ale v Petrohrade si spravil hanbu. V sobotu niekoľko hráčov Petrohradu dohováralo fanúšikom, aby prestali s útokmi na kouča Říhu, ktorému priaznivci vyčítajú práve pôsobenie v Spartaku.

Dlho to pritom nevyzeralo, že by mal Spartak odísť s výpraskom. V 11. minúte naopak inkasoval ako prvý domáci gólman Jakub Štěpánek. Průcha ešte do prvej prestávky vyrovnal a v druhej tretine Petrohrad skóre otočil. Gólová smršť sa strhla v poslednej časti, keď sa domáci trafili sedemkrát. Osemkrát kapituloval Ivan Kasutin, zvyšné dva góly už dostal striedajúci Sergej Borisov. V drese moskovského tímu zaznemali asistencie Štefan Ružička a Marcel Hossa.

Amur Chabarovsk - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

SKA Petrohrad - Spartak Moskva 10:2 (1:1, 2:0, 7:1) Štefan Ružička 0+1, Marcel Hossa 0+1

• Zdroj: ČTK, TASR, youtube