Strelecké suchoty v Omsku, Lev prehral po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

OMSK - Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v pondelkovom zápase KHL na ľade favorizovaného Avangardu Omsk 0:1 po samostatných nájazdoch. Obaja brankári si udržali čisté konto v riadnom hracom čase aj v predĺžení, v samostatných nájazdoch uspel iba skúsený Alexander Frolov.

Popradčania si do tabuľky pripísali jeden bod a na svojom konte ich majú už 33. Aj naďalej im v Západnej konferencii patrí deviate miesto. Najbližšie sa HC Lev Poprad predstaví v stredu 7. decembra na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Avangard Omsk - HC Lev Poprad 1:0 po nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rozhodujúci nájazd: Frolov
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Ravodin - Palej, Cepajev, 8468 divákov

Avangard Omsk: Rämö – Rjabykin, Škoula, Pivcakin, Ljamin, Alexandrov, Belov, Gusev – Kalužnyj, Červenka, Averin – Frolov, Siomin, Perežogin – Popov, Kalinin, Nesterov – Ivanov, Kurjanov, Pervušin

HC Lev: J. Laco - Mezei, Pilař, Sigalet, Mihálik, Klouček, Lewis, Štrbák - Bartečko, V. Nedorost, Nagy - Kristek, J. Mikúš, Netík - Chabada, Špirko, Š. Novotný - Fabricius, Lundberg, Sekáč.

Podľa očakávania mali od úvodu puk viac v moci domáci. Veľké šance však až do vylúčenia Sekáča v polovici tretiny nezaznamenali, v presilovke sa o najviac vzruchu postarala Perežoginova "štipľavka", ktorú však jeho dorážajúci kolegovia z útoku nedokázali upratať do Lacovej siete. Hosťujúci gólman sa vyznamenal aj v 15. minúte, keď nadvakrát bravúrne vychytal Červenku. O niekoľko chvíľ neskôr sa do prečíslenia dvoch na jedného dostal prvý útok Popradu, no Nedorost spackal finálnu prihrávku na Bartečka a Rämö bez problémov ukoristil zrazený puk.

Po prestávke pokračoval na ľade taktický boj, Lev umnou obrannou hrou domácich k systematickému tlaku nepustil. Laco síce nemusel odolávať väčšej streleckej aktivite Omsku, ale čelil najväčšej šanci stretnutia. Mal ju v 37. minúte Averin, ale odkrytú bránku hostí v dobrej šanci netrafil. V závere tretiny fauloval Mikúša po hre vysokou hokejkou Belov, ale Poprad z početnej výhody nič nevyťažil.

Averin nepotešil svojho trénera ani v 51. minúte, kedy mal pred sebou iba prázdnu bránku, ale puk zblízka nepochopiteľne poslal iba nad. Hra mala ku koncu stretnutia viac spádu na oboch stranách, no v riadnom hracom čase sa už nič nestalo, a tak musela o osude dvoch bodov rozhodnúť časová nadstavba. Hneď v úvode predĺženia poskytol Mezei príliš dôrazným vypichnutím puku presilovku pre Omsk, no ten šancu rozhodnúť nevyužil. Naopak, v dráme mohol Omsk inkasovať dvakrát, ale Mezei svoj nájazd nepremenil a Rämö sa vyznamenal aj pri skvelej individuálnej akcii Nagya, ktorý ale mohol voliť namiesto strely prihrávku. V nájazdovom rozstrele sa ani jeden z trojice hosťujúcich hokejistov nepresadil, a tak rozhodnutie priniesla jediná úspešná strela Frolova.