VIDEO Bayern aj v oslabení zvíťazil nad Kolínom

Futbalisti Bayernu MníchovFutbalisti Bayernu Mníchov Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili rolu jesenného bundesligového majstra víťazstvom 3:0 nad Kolínom nad Rýnom, aj keď hrali hodinu o jedného hráča menej. V 33. minúte totiž prišli o francúzskeho stredopoliara Francka Ribéryho, ktorý po hádke s Portugalcom Serenem neudržal nervy a chytil ho pod krkom.

Po nervóznom prvom polčase dostal vypredanú Allianz Arenu do varu v 48. minúte kanonier Mario Gómez, ktorý strelil v sezóne už 16. ligový gól. Vedenie zvýšil po hodine hry Alaba a tesne pred koncom pridal tretí gól Kross.

Bayern po zvyšných víkendových zápasoch 17. kola povedie najmenej o tri body a je na najlepšej ceste za 23. ligovým titulom. Štatistiky to potvrdzujú: zo 16 prípadov, keď mníchovský tím prezimoval na čele, bol štrnásťkrát prvý aj na konci sezóny.

Bayern Mníchov - Kolín nad Rýnom 3:0 (0:0)
Góly: 48. M. Goméz, 63. Alaba, 88. Kroos, ČK: 33. Ribéry (Bayern)

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube