VIDEO Weiss naštartoval Espanyol za postupom v pohári

Vladimír WeissVladimír Weiss Zdroj: rcdespanyol.com

MADRID - Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss pomohol gólom k výhre Espanyolu Barcelona v odvete šestnásťfinále španielskeho Kráľovského pohára nad Celtou Vigo 4:2 a zároveň aj k postupu do ďalšej fázy súťaže. Weiss otvoril skóre v 31. minúte duelu. Hostia hrali už od 27. minúty bez Lucasa, ktorý odišiel do spŕch po druhej žltej karte. Pomer síl na trávniku sa vyrovnal v 71. minúte, keď sa z ihriska porúčal domáci Mass, to však už domáci viedli 4:1 a zápas dotiahli do víťazného konca.

Postup si s prehľadom postrážil aj Real Madrid, ktorý na domácom trávniku výsledkom 5:1 potvrdil triumf z prvého zápasu nad treťoligovou Ponferradinou (2:0). O jednoznačné víťazstvo bieleho baletu sa postarali dvakrát Callejón a po jednom góle pridali Sahin, Varane a Joselu. Čestný úspech hostí zaznamenal za stavu 0:3 Reyes.

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 4:2, prvý zápas 0:0, do osemfinále postúpil Espanyol
Góly: 30. Weiss, 48. Vasquez, 57. Mallo (vlastný), 67. Garcia - 62. a 90. Rodriguez

Real Madrid - Ponferradina 5:1, prvý zápas 2:0, do osemfinále postúpil Real Madrid
Góly: 25. a 88. Callejón, 44. Sahin, 49. Varane, 79. Joselu - 53. Reyes

Gijón - Mallorca 0:2, prvý zápas 1:0, do osemfinále postúpila Mallorca

FC Sevilla - San Roque 2:1, prvý zápas 1:0, do osemfinále postúpila Sevilla

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, dailymotion.com