VIDEO Touchdown desaťročia: Simpson preletel obrancu

Jerome SimpsonJerome Simpson Zdroj: SITA

NEW YORK - Americký futbal je v našich končinách stále veľmi "exotickým" športom, ale za "veľkou mlákou" ho doslova milujú a je populárnejší ako NHL. V zápase NFL medzi Cincinnati Bengals a Arizonan Cardinals predviedol domáci Jerome Simpson (25) jeden z dôvodov, prečo je to tak.

Do konca druhej štvrtiny zostávali necelé tri minúty, keď osamotený Simspon dostal prihrávku od Andyho Daltona a spravil...no posúďte sami:

Simspon preletel cez šokovaného obrancu Daryla Washingtona a po fantastickom premete dokonca dopadol na nohy a začal oslavovať. Bengals napokon zdolali Cardinals výsledkom 23:16

Rodák z Reidsville v Severnej Karolíne vynikal svojimi atletickými schopnosťami už na škole. Ako uvádza espn.com, počas štúdia si vytvoril osobný rekord v skoku do výšky v hodnote 205 centimetrov, školu tiež reprezentoval v šprintérskych súťažiach a je univerzitným šampiónom na 4x400 metrov z roku 2007.

• Zdroj: športky, ts, youtube