Budú po víkende v Anglicku stále kraľovať Citizens?
Hviezdny kanonier City Mario Balotelli (v červenočiernom) v jednom z mnohých súbojov s obrancom Billym Jonesom z West Bromwich v poslednom ligovom vystúpení na pôde Albion (26.12.) Zdroj: SITA SUNDERLAND – Ďalšími dvomi dohrávanými stretnutiami pokračuje v nedeľu najvyššia futbalová liga v Anglicku. I keď už len o skóre, ale stále vedúci Manchester City zavíta na Stadium of Light, kde lídra privíta domáci Sunderland.
Citizens po minulom kole stratili svoj náskok a v čele ligovej tabuľky sa už pred mestským rivalom United držia len vďaka lepšiemu skóre. Na pôde West Bromwich Albion to pre hviezdny tím nebol vôbec jednoduchý zápas, keď aj domáci dokázali viackrát nepríjemne pohroziť. Ani na pôde Sunderlandu zverencov trénera Manciniho nečaká prechádzka ružovou záhradou, ale ďalšie zaváhanie by si už City dovoliť nemali.
Klub, ktorý domáce zápasy hráva na Stadium of Light je aktuálne až na pätnástej priečke Premier League a rozhodne nepatrí medzi najsilnejšie celky elitnej anglickej súťaže. Navyše Sunderland sa aktuálne potýka s dosť rozsiahlou maródkou, keď na listine zranených je aktuálne až päť futbalistov: brankár Gordon, Angeleri, Mignolet, Campbell a Turner. Tréner O´Neill tak bude mať s poskladaním zostavy v nedeľu dosť značné problémy.
City s množstvom nakúpených posíl v letnom prestupovom období majú v tejto sezóne tie najvyššie ambície. Po vypadnutí z prestížnej Ligy majstrov je pre Manciniho tím jedinou úlohou v aktuálnom ročníku zisk majstrovského titulu. Po domácich víťazstvách s Arsenalom (1:0) a Stoke City (3:0) Citizens neinkasovali ani tretíkrát v rade. Na pôde W.B.A však Balotelli a spol. nevyužili svoje gólové príležitosti a museli sa uspokojiť so ziskom jediného bodu (viď foto). O to vyššiu motiváciu budú mať v nedeľu na Stadium of Light, kde už ďalšiu stratu nebudú chcieť pripustiť.
Po očakávanom víťazstve United v sobotnom dueli s posledným Blackburnom mužstvo, ktoré je doma na Etihad Stadium spadne už na druhú priečku Premier League. Jedine víťazstvo Manciniho družiny v nedeľnom súboji tak Citizens prinávrati miesto na anglickom tróne. Tipujeme, že hosťom sa podarí získať všetky tri body.
Aktualizácia: Neúspešný tip. Hostia opäť raz sklamali v ofenzíve. Keď už sa zdalo, že obidva tímy sa rozídu po bezgólovej remíze, hostia tri minúty pred koncom šokujúco zásluhou Anichebeho strelili víťazný gól zápasu.
1.1.2012 o 16:00 | Sunderland - Manchester City | Tip: 2 | Kurz: 1,55
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: športky, ps


































































































