The DW Stadium: Posledný Wigan privíta vedúce City

Taliansky kanonier Mario Balotelli v službách City (v modrom) v úvodnom semifinálovom súboji Carling Cupu s Liverpoolom na Etihad Stadium (11.1.) Taliansky kanonier Mario Balotelli v službách City (v modrom) v úvodnom semifinálovom súboji Carling Cupu s Liverpoolom na Etihad Stadium (11.1.) Zdroj: SITA

WIGAN – Anglická Premier league pokračuje v pondelok tradičnou dohrávkou kola. Stále vedúci celok ligy Manchester City zavíta na The DW Stadium, kde sa proti poslednému Wiganu po dvoch prehrách v rade pokúsi konečne zvíťaziť.

Súboj klubov z opačných pólov ligovej tabuľky má jednoznačného favorita v podobe hosťujúcich Citizens. Tí si v úvodnom vzájomnom meraní síl na Etihad Stadium s Wiganom poradili úplne hladko 3:0 (10.9.), keď sa hetrikom zaskvel kanonier Sergio Agüero. Manchester od svojho súpera neinkasoval ani v minulom ročníku a získal dve víťazstvá (2:0, *1:0). Celkovo na domácej pôde City v predošlých troch sezonách s Wiganom vždy zvíťazilo a navyše nedostalo ani jediný gól. O titul bojujúci hostia by nemali zakopnúť ani v pondelok.

Posledný Wigan už v Premier league neokúsil pocit víťazstva dlhých päť kôl. Slabučká defenzíva tohto mužstva umožnila súperom v ostatných troch ligových zápasoch skórovať až jedenásťkrát. Hanebná domáca prehra (1:4) s dvanástym Sunderlandom (3.1.) ukázala veľké rezervy anglického celku. Tím naposledy neuspel ani v FA Cupe, kde prehral na pôde štvrtoligového Swindonu 1:2 (7.1.). Nepresvedčivé výsledky svedčia o mizernej momentálnej forme domácich, ktorí sa krčia na úplnom dne ligovej tabuľky.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Wiganu proti Manchestru City

Zverenci trénera Manciniho ako keby strácali dych a ich niekdajší sľubný náskok na čele Premier league je už minulosťou. Momentálne majú druhí United rovnaký počet bodov ako Citizens a tretí Tottenham na vedúce duo stráca len dva body. Manchester, ktorý disponuje tak najlepšou ligovou defenzívou ako aj ofenzívou (56:16), však má ešte pondelňajšiu dohrávku k dobru. Po nevydarených ligových stretnutiach na pôde West Bromwich Albion (0:0) a Sunderlandu (0:1), kde sa útočná sila favorita nedokázala presadiť, sa následne Citizens v Premier league vytiahli na domácom Etihad Stadium. Tu v prestížnom súboji zdolali Liverpool suverénne 3:0 (3.1.).

Potom však nasledovali pohárové vystúpenia ligového lídra, ktoré priniesli dve prehry anglického veľkoklubu. Tá prvá prišla v treťom kole FA Cupu, kde Citizens podľahli mestskému rivalovi United v ofenzívnom zápase 2:3 (8.1.). V zaujímavom dueli City už od dvanástej minúty hralo bez vylúčeného Kompanyho a do polčasu prehrávalo vysoko 0:3. V druhom dejstve sa však domáci vďaka gólom Kolarova a Agüera vrátili do hry, na vyrovnanie sa však už nezmohli. Posledné vystúpenie Citizens sa uskutočnilo v úvodnom semifinálovom dueli Carling Cupu, kde opäť Manchester v prestížnom zápase narazil na Liverpool. Tentokrát sa však domáci nedokázali strelecky presadiť a nespokojní fanúšikovia videli prehru svojich obľúbencov 0:1 (viď foto). O všetkom rozhodol kapitán hostí Steven Gerrard, ktorý v trinástej minúte premenil nariadený pokutový kop. Pred odvetou na pôde súpera tak City má výrazne znížené šance na postup do finále.

Dve po sebe idúce prehry giganta z Etihad Stadium (i keď proti kvalitným tímom) sú dosť veľa na to, aby favorit konečne opäť ukázal svoju kvalitu a naskočil na víťaznú vlnu. Aktuálne najslabší celok Premier league je ideálnym súperom na dosiahnutie víťazstva. Citizens si potrebujú napraviť svoju reputáciu a taktiež odraziť útok mestského rivala na prvú ligovú pozíciu, a tak by v pondelok nemali zaváhať. Tipujeme, že Manchester s Wiganom potvrdí výbornú historickú vzájomnú bilanciu a na DW Stadium zvíťazí.

Aktualizácia: Úspešný tip. Favorizovanému lídrovi súťaže sa podarilo zvíťaziť. O osude celého stretnutia rozhodol jediný gól kanoniera Džeka z 22. minúty zápasu.

16.1.2012 o 21:00  |  Wigan - Manchester City  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,40

• Zdroj: športky, ps