VIDEO V pohárovom derby o Manchester triumf United

Wayne Rooney so spoluhráčmiWayne Rooney so spoluhráčmi Zdroj: SITA

MANCHESTER - Ostro sledovaný šláger 3. kola Anglického pohára - FA Cupu medzi manchesterskými klubmi skončil triumfom hosťujúcich United, ktorí najmä vďaka skvelému prvému polčasu vyhrali nad mestským rivalom 3:2.

Skóre stretnutia otvoril už v 10. minúte peknou hlavičkou Rooney. Dôležitý moment prišiel o dve minúty neskôr, kedy Kompany inkasoval po faule červenú kartu a "The Citizens" dohrávali s desiatimi hráčmi. V 30. minúte sa presadil strelou z ťažkej pozície Welbeck a ešte do polčasu upravil na 3:0 opäť Rooney, ktorý síce nepremenil pokutový kop, ale uspel hneď z následnej dorážky. Domácich vrátil do zápasu ukážkovým priamym kopom Kolarov a na rozdiel jediného gólu znížil z bezprostrednej blízkosti a chybe brankára Lindegaarda argentínsky kanonier Agüero. Výborný zápas, ktorý sa hral za stáleho dažďa však už ďalšie góly nepriniesol a tak sa do ďalšieho kola prebojoval Manchester United.

Úlohu favorita potvrdila londýnska Chelsea, ktorá si na vlastnom trávniku poradila s druholigovým Portsmouthom 4:0. Skóre otvoril Španiel Mata na začiatku druhého dejstva, dvakrát sa presadil Ramires a štvrtý gól pridal Lampard.

Manchester City - Manchester United 2:3 (0:3)
Góly: 48. Kolarov, 64. Agüero - 10. a 39. Rooney, 30. Welbeck, ČK: 12. Kompany (Manchester City)

FC Chelsea - Portsmouth 4:0 (0:0)
Góly: 85. a 87. Ramires, 48. Mata, 90.+ Lampard

Sheffield Wednesday - West Ham United 1:0 (0:0)
Gól: 88. O'Grady

Peterborough - Sunderland 0:2 (0:0)
Góly: 48. S. Larsson, 58. McClean

Šlágrom 4. kola bude súboj medzi FC Liverpool a Manchestrom United. Výhodu domáceho prostredia bude mať tím slovenského obrancu Martina Škrtela. Chelsea sa stretne s úspešnejším z dvojice MK Dons - Queens Park Rangers.