Bystrica doma proti Trenčínu nestrelila ani gól

Kapitán HK Dukla Trenčín Ján Pardavý Kapitán HK Dukla Trenčín Ján Pardavý Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Domáci mali ideálnu možnosť nadviazať na predchádzajúce víťazstvo proti Skalici. Doma opäť nastúpili proti tabuľkovo lepšiemu, no oveľa bližšiemu, takmer susedovi z Trenčína.

Po dvoch tretinách však svietilo skóre 0:2, ktoré napovedalo, že ťažko vstúpiť dvakrát do rovnakej vody. Už v 25. sekunde sa Šťastného streleckého pokus skončil mimo bránky, to však Bystričanov z úmyslu začať zápas nátlakom neodklonilo. V 5. min sa Jokila snažil prekonať nepriestrelného Hiadlovského, no sieť sa onedlho rozvlnila na druhej strane. Gólovú akciu odštartoval brankár Chorošun nešťastným vyhodením puku, na ktoré nadviazala kombinácia Trenčanov a strela Fabuša. Chorošun si s ňou ešte poradil, vyrazil ju však rovno pred Pardavého a pre skúseného matadora nebol problém trafiť odkrytú bránku.

Na druhý gól sa čakalo dlho až do 27. min, stál však za to, pretože Pardavého perfektná nahrávka medzi obrancami a Štastného ekvilibristika s presným zakončením si žiadala zaslúžený potlesk. Domáci korčuľoľovali pomalšie a Trenčania pokropení po góloch živou vodou akoby vždy o povestný krôčik boli skôr pri puku. Najväčšie nebezpečenstvo vyplývalo pre nich z neúnavného Jokilu, ktorý sa zo päťkrát ocitol v dobrých koncovkách. Druhá tretina  vyznela jednoznačne pre Trenčanov, od úvodných sekúnd si vytvorili tlak, tutovky nepremenili Sojčík v 21. min, Tybor a Tvrdoň o dve minúty neskôr, v 28. min sa Mikula rútil sám na bránku a aj Sojčík v 35. min sa mohol zapísať medzi strelcov.

Tretiu tretinu začali hostia s presilovkou, dokonca aj s 19-sekundovou o dvoch hráčov a keďže v nej neuspeli, nič nedoriešili. Marcinkova šanca v 45. min napovedala, že domáci sa len tak ľahko nevzdajú, príležitosť na zvrat mali v presilovkách 10 a 5 min pred koncom a keď sa v nich nepresadili, už sa nasmerovali na ďalšiu domácu prehru. V 53. min po faule Bambúcha nepremenil trestné strieľanie Šťastný, netrafil bránku, no na fakte, že Trenčania zvíťazili zaslúžene po prepracovanej disciplinovanej hre sa nič nezmenilo, ba naopak, v 59. min pri power play domácich spečatil skóre do prázdnej bránky Gašparovič.

HC'05 B. Bystrica - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 9. Pardavý (P. Fabuš, A. Šťastný), 27. A. Šťastný (Pardavý, Štindl), 49. J. Gašparovič
Vylúčení: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Šefčík, Výleta, 1702 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cunik, Kubka, M. Grman, Brňák, Bambúch, Beňa, P. Huba - T. Hričina, Jokila, Hvila - Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec - Marcinek, Češík, Kútny - F. Nemček, J. Petro, Lunter

Trenčín: Hiadlovský - Hlubuček, E. Bednár, M. Habšuda, Gabriš, Vizváry, Štindl - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - O. Mikula, Sojčík, Lelkeš - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - M. Filo, M. Daňo, P. Kopecký

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): "Môžeme byť spokojní akurát s prvými desiatimi minútami. Po inkasovanom góle sme ´odišli´. Druhá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Trenčín nás jednoznačne prevýšil. Málo sme korčuľovali, prehrávali osobné súboje. V tretej tretine sme sa pokúšali o zvrat, ale hrali sme v kŕči a Trenčín si víťazstvo v pohode udržal. Triumf hostí je zaslúžený."

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "V dnešnom zápase sa nám stretlo všetko, čo sme potrebovali na víťazstvo. Hrali sme dôrazne, najmä v obrane dobre, podarilo sa nám streliť góly a mali sme aj trochu šťastia. Kolektívny výkon, ktorý sme podali, nám zabezpečil víťazstvo, sme veľmi spokojní."