VIDEO MHC Mountfield predviedol obrat so Skalicou

ilustračné fotoilustračné foto Zdroj: TASR

MARTIN - Súboj deviateho s tretím sa hral v úvode pod taktovkou hostí. Domáci gólman Šimko odolával až do 11. minúty, kedy Školiak využil výhodu 5 na 4 a otvoril gólový účet stretnutia.

O minútu neskôr sa rozbilo plexisklo a rozhodca prerušil hru s tým, že zostávajúcich osem minút sa odohralo spolu s druhou dvadsaťminútovkou. Po návrate na ľad síce nevyužil Ižvolt stopercentnú šancu, ale Zeliska v 15. minúte už mieril presne a vyrovnal. V 17. minúte stálo pri Skaličanoch šťastie, keď Kriška trafil do žŕdky.

V 23. minúte najproduktívnejší hráč extraligy Pálffy stroskotal na Šimkovi, ten však bol proti Pálffymu v 27. minúte bezmocný a hostia opäť viedli. Domácich to nedeprimovalo a po sérii vylúčení hostí v 32. minúte Važan vyrovnal na 2:2. Domáci sa proti favoritovi v týchto chvíľach prekonávali. Keď obom mužstvám chýbal na ľade jeden hráč, Važan v 37. minúte strhol vedenie na stranu domácich.

V 41. minúte korčuľovali Važan s Galambošom na jedného obrancu, ale Lakosil si poradil so strelou Galamboša. O dve minúty neskôr sa Martin predsa len presadil, keď na konci peknej akcie bol Macejka a Martin viedol už 4:2. V 46. minúte v super šanci Školiak minul. Domáci potom príkladne bojovali a skvelý Šimko už nedovolil hosťom skórovať a keď sa dvakrát nepresadil ani domáci Ižvolt, stretnutie sa skončilo síce prekvapujúcim, ale zaslúženým víťazstvom Martina.

MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 15. Zeliska (Šišovský), 32. Michal Važan (Matejka, Macejka), 37. Michal Važan (Macejka), 43. Macejka (Michal Važan, Brcko) - 11. R. Školiak (Vyrúbalík, Pálffy), 27. Pálffy (Šmach)
Vylúčení. 4:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - Bogdaň, V. Snášel, 1700 divákov

Ladislav Spišiak, tréner MHC: "Stretnutie sme začali zle a bez pohybu. Skalica nás tlačila a prehrávali sme. Črepiny z rozbitého plexiskla v 12. minúte nám možno priniesli šťastie. V prestávke som hráčov dôrazne upozornil, že hrajú pre seba a pre divákov. Hráči sa potom výrazne zlepšili a predviedli výborný výkon. Ďakujem našim obetavo hrajúcim chlapcom i výborným divákom, že sme zápas nakoniec zvládli a vyhrali nad silnou Skalicou."

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "V Martine sme chceli zrušiť našu neúspešnú sériu, opak bol pravdou. Podali sme nevýrazný výkon tak v ofenzíve, ako aj v defenzíve, kde sme sa dopustili hrubých chýb. Hráme v útlme a musíme sa z toho rýchlo dostať. Víťazstvo Martina bolo zaslúžené."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv