Raonic víťazom turnaja v Chennai, nastrieľal 76 es

Milos RaonicMilos Raonic Zdroj: SITA

CHENNAI - Kanaďan Milos Raonic sa stal víťazom na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Aircel Chennai Open v indickom Chennai. Štvorka tohto podujatia zdolala vo finále jednotku "pavúka" Janka Tipsareviča zo Srbska za 193 minút veľmi tesne 6:7 (4), 7:6 (4) a 7:6 (4).

Nováčik roka 2011 podľa ATP Raonic nastrieľal 35 es proti ôsmim. Odvrátil všetky štyri brejkbaly súpera, sám nevyužil ani jednu z deviatich možností preraziť podanie. Na celom turnaji zaznamenal 76 es, v štyroch zápasoch nestratil ani raz svoje podanie, odvrátil všetkých 14 brejkbalov.

Kanaďan s rodiskom v Čiernej Hore získal svoj druhý singlový titul na hlavnej profesionálnej úrovni, predtým triumfoval vlani v San Jose. Do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 31. pozícii, si pripíše 250 bodov a na konto mu pribudne 71 900 dolárov.

Deviaty muž singlového renkingu Tipsarevič si aspoň čiastočne zlepšil náladu v následnom finále štvorhry. Spolu s domácim Leanderom Paesom zdolali Izraelčanov Jonathana Erlicha a Andyho Rama za 74 minút dvakrát 6:4.

Milos Raonic (Kan.-4) - Janko Tipsarevič (Srb.-1) 6:7 (4), 7:6 (4), 7:6 (4)

Leander Paes, Janko Tipsarevič (India/Srb.-3) - Jonathan Erlich, Andy Ram (Izr.-4) 6:4, 6:4