VIDEO Barcelona zakopla v derby, na Real stráca 5 bodov

Fabregas a WeissFabregas a Weiss Zdroj: rcdespanyol.com

MADRID - V 17. kole španielskej futbalovej ligy zvíťazilo Rayo Vallecano nad FC Sevilla 2:1. V zápase Villarreal - Valencia mala domáca "žltá ponorka" vynikajúci vstup do zápasu, keď už v 18. min viedla 2:0. Tretí tím tabuľky ešte v prvom polčase zásluhou Feghouliho znížil a o vyrovnanie sa postaral tri minúty pred koncom Aduriz.

Barcelona stráca po víkende na vedúci tím tabuľky Real Madrid už 5 bodov. Katalánsky klub totiž v mestskom derby s Espanyolom iba remizoval 1:1. Zápas mal vyrovnaný priebeh, hoci už v 16. minúte išli zverenci trénera Pepa Guardiolu do vedenia po presnom zásahu Fabregasa. Domácim, za ktorých odohral prvý polčas slovenský krídelník Vladimír Weiss, sa podarilo vyrovnať v 86. minúte gólom Vazqueza.

Getafe - Athletic Bilbao 0:0

Rayo Vallecano - FC Sevilla 2:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Michu, 52. Tamudo - 62. Escude

Villarreal - CF Valencia 2:2 (2:1)
Góly: 14. Ruben, 18. Rodriguez - 41. Feghouli, 87. Aduriz

Betis Sevilla - Sporting Gijon 2:0 (1:0)
Góly: 23. Santa Cruz, 90.+1 Molina, ČK: 44. Lora, 90.+3 Carmelo (obaja Gijon)

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 1:1 (0:1)