VIDEO Pandev sporným gólom zariadil postup Neapola

Eduardo Vargas v súbojiEduardo Vargas v súboji Zdroj: SITA

NEAPOL - V jedinom štvrtkovom stretnutí osemfinálové Talianskeho pohára sa favorizovaný Neapol poriadne natrápil na domácom trávniku s Cesenou, ale po výsledku 2:1 postupuje do ďalšej fázy.

Hostia pricestovali bez viacerých hráčov základnej zostavy, keďže ich prioritou je ligová súťaž. Napriek tomu sa už v 21. minúte ujali vedenia zásluhou Popescua. Domáci fanúšikovia sa dočkali obratu až po prestávke, keď najprv Cavani vyrovnal a päť minút pred koncom rozhodol o triumfe sporným gólom Macedónec Pandev. Arbiter však gól uznal. Ani zábery televíznych kamier jasne nedokázali, či lopta bola celým objemom za čiarou.

"Bol to ťažký duel. Hostia výborne bránili a navyše sa aj ujali vedenia. Sme však veľmi radi, že sme v druhom polčase otočili zápas a ideme ďalej," komentoval stredopoliar Neapola Marek Hamšík a dodal: "Taliansky pohár berieme veľmi vážne. Chceme v ňom ísť čo najďalej."

Neapol - Cesena 2:1 (0:1) - Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel
Góly: 65. Cavani, 86. Pandev - 21. Popescu

• Zdroj: SITA, športky, ts, youtube